کنفرانس WWDC 2016
جدیدترین سیستم‌عامل مک به نام macOS Sierra معرفی شد
شاید بزرگ‌ترین غافل‌گیری شرکت اپل در WWDC 2016 امسال تغییر روال نام سیستم‌عامل کامپیوترهای دسکتاپ مک‌اش بود و نام و سیستم‌عامل جدید macOS Sierra را معرفی کرد و دیگر از OS X خبری نخواهد بود. این اتفاق برای هم‌خوانی بیشتر با دیگر نام‌های سیستم‌عامل‌های اپل روی داده است. مهم‌ترین تازه‌های سیستم‌عامل macOS Sierra را در ادامه می‌خوانید:

1606683296_1_0.gif

اکنون زمان سیستم‌عامل محبوب فرارسیده است. کریگ فدریچی به روی صحنه رفت تا درباره ویژگی‌های جدید سیستم‌عامل مک توضیحاتی را ارائه کند. او صحبت‌های خود را این‌گونه آغاز کرد:

اپل نزدیک به 15 سال است که از نام OSX استفاده می‌کند و اکنون در نظر دارد این نام را به MacOS تغییر دهد. به‌طوری که از این پس اپل هر نسخه از سیستم‌عامل خود را به این شکل نام‌گذاری خواهد کرد، به‌طور مثال macOS Sierra. در نسخه جدید این توانایی را خواهید داشت تا قفل کامپیوتر خود را از طریق ساعت اپل واچ باز کنید.

مطلب پیشنهادی

سیستم‌عامل موبایل iOS 10 اپل معرفی شد

از دیگر قابلیت‌های جدید باید به Universal Clipboard اشاره کنم. این قابلیت به شما این توانایی را می‌دهد تا هر آن چیزی که در حافظه کپی می‌کنید را در پلتفرم‌های دیگر مورد استفاده قرار دهید. به‌طور مثال اگر محتوایی را در macOS کپی کنید این توانایی را دارید تا از آن در آی‌فون یا اپل واچ استفاده کنید.

این قابلیت را می‌توان در مک و ios نیز استفاده کرد.

از این پس کاربران این توانایی را دارند تا به شکل ساده‌تری اطلاعات را میان آی‌فون و مک خود منتقل کنند.

در بخشی از این کنفرانس اپل به این نکته اشاره کرد که اکنون تعداد اسناد ذخیره شده در سرویس ذخیره‌سازی iCloud به رقم 10 میلیارد رسیده است. این خبر بیان‌گر این موضوع است که کاربران استقبال خوبی از این سرویس به عمل آورده‌اند. اپل در این ارتباط گفت: «ما اکنون به درجه‌ای از باور رسیده‌ایم که تصمیم گرفته‌ایم بعد از گذشت 30 سال اسناد خود را به جای آن‌که در هارددیسک سیستم خود ذخیره‌سازی کنیم آن‌ها را در فضای ابری قرار دهیم.»

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟