ثبت رکورد جهانی 5 گیگاهرتز با حافظه‌های جی‌اسکیل
حتماً با شرکت جی‌اسکیل آشنا هستید. این شرکت سالیان درازی است که جایگاه تولید و فروش حافظه‌‌های حرفه‌ای بازار را در اختیار دارد. حافظه‌‌های DDR4 جی‌اسکیل با عرضه پلتفرم Z170 و پردازنده‌‌های اسکایلک به بازار راه یافتند و در مدت زمان اندکی موفق شدند تا در سبد خرید کاربران حرفه‌ای، گیمرها و اورکلاکرها قرار بگیرند. شاید در ماه‌‌های گذشته خبر ورود ترایدنت Zهای این شرکت با فرکانس 3200 و 4133 مگاهرتز را شنیده باشید؛ اما این‌بار اورکلاک یک ماژول حافظه این شرکت خبرساز شد. در روزهای گذشته اورکلاکر معروف تایوانی موفق شد تا فرکانس یک ماژول 4 گیگابایتی از سری Trident-Z با فرکانس پایه 2133 مگاهرتز را تا 5000 مگاهرتز افزایش دهد!

shabake-mag.jpg

تراشه‌های بکار رفته در حافظه‌ها با توجه به کیفیت ساخت، ولتاژ‌پذیری و تحمل گرما دسته‌بندی می‌شوند. بالطبع تراشه‌هایی که از چیپ‌های باکیفیت‌تر و به اصطلاح هندپیک (دست‌چین) ساخته شده باشند، از قدرت اورکلاک‌پذیری بالاتری نیز برخوردارند. شرکت جی‌اسکیل در تولید حافظه‌‌هایی با این قابلیت‌ها، شهرت فراوانی دارد.
 

رسیدن به فرکانس 5 گیگاهرتز با حافظه‌های جی‌اسکیل

شاید پس از معرفی دو مدل از حافظه‌‌های DDR4 با فرکانس 3200 مگاهرتز و 4133 مگاهرتز، کاربران انتظار معرفی مدل پرفرکانس دیگری را داشتند؛ اما این بار حافظه‌های کم فرکانس این شرکت حسابی خبرساز شدند. اورکلاکر Toppc از کشور تایوان موفق شد تا با استفاده از خنک کننده نیتروژن، فرکانس 2133 مگاهرتزی یک ماژول 4 گیگابایتی از سری ترایدنت Z را تا سقف 5000 مگاهرتز افزایش دهد! تراشه‌های ساخت سامسونگ این حافظه، پس از نصب بر روی مادربرد GAMING Z170I PRO AC شرکت ام‌اس‌آی و با استفاده از پات نیتروژن مخصوص، به فرکانس موثر 5 گیگاهرتز افزایش یافتند.
 

رسیدن به فرکانس 5 گیگاهرتز با حافظه‌های جی‌اسکیل

با ثبت این فرکانس، مجموع رکوردهای جهانی ثبت شده توسط حافظه‌‌های شرکت جی‌اسکیل به عدد 7 رسید. البته در این میان نباید نقش کنترلر حافظه قدرتمند پردازنده‌ اسکایلک مدل Core i5 6600K را نادیده گرفت. شایان ذکر است که این رکورد در سایت معتبر و جهانی HWBot ثبت شده که اورکلاکرهای معروفی را به جامعه اورکلاکینگ جهان تحویل داده است.

==================================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟