دنیای موبایل
خیز بلند اپل برای واقعیت مجازی
اپل گزارش نشریه فاینانشیال‌تایمز مبنی بر به خدمت گرفتن Doug Bowman، یکی از محققان برجسته حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را تأیید کرد. داگ بومن استاد علوم کامپیوتر دانشگاه ویرجینیا (Virginia Tech) است که ریاست مرکز تعامل انسان-کامپیوتر (Center for Human-Computer Interaction) این دانشگاه را بر عهده دارد.

وی به‌واسطه تحقیقاتی که در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده داشته است، جوایز متعددی را کسب کرده و عضو یکی از پنج تیمی است که از سوی مایکروسافت برای کار بر روی فناوری هولولنز انتخاب شده‌اند. طی سال‌های اخیر، میلیاردها دلار از سوی سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ، به‌منظور تحقیق‌و‌توسعه فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده سرمایه‌گذاری شده است و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند هر دوی این حوزه‌ها می‌توانند در آینده، نقطه عطفی در بخش‌های سرگرمی و صنعت باشند؛ هرچند اپل در مقایسه با شرکت‌هایی نظیر فیس‌بوک، گوگل و مایکروسافت با هیاهوی کم‌تری وارد این حوزه شده است؛ اما می‌توان نشانه‌هایی از حرکت این شرکت به سوی فناوری‌های واقعیت مجازی را تشخیص داد؛ به‌طور مثال در ماه می گذشته، اپل یک شرکت آلمانی فعال در حوزه واقعیت افزوده به نام Metaio را خرید.

شرکت Metaio بر روی فناوری کار می‌کند که قادر است هر سطح فیزیکی را تبدیل به یک صفحه لمسی کند. Piper Jaffray تحلیل‌گر ارشد مؤسسه Gene Munster معتقد است که شرکت اپل به دنبال توسعه ابزاری مبتنی بر واقعیت افزوده است، چیزی شبیه یک عینک الکترونیکی تا در نهایت آن‌را جایگزین گوشی آی‌فون در بازار کند. در حال حاضر اپل در وب سایت خود، عینک واقعیت مجازی ساخته شده توسط شرکت Mattel را به قیمت 30 دلار به‌فروش می‌رساند که گوشی آی‌فون در آن قرار می‌گیرد.

شرح عکس: دوربین واقعیت مجازی که اپل در سایت خود به قیمت 30 دلار می‌فروشد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟