شکست دوباره یا موفقیت نسبی؟
جزئیاتی جدید از عینک بعدی گوگل فاش شد + تصاویر
گوگل هنوز هم پروژه عینک خود را متوقف نکرده است. این شرکت خط تولید عینک‌های خود را دوباره راه‌اندازی کرده و سرانجام عکس‌هایی از عینک‌های واقعیت افزوده منتشر شد. اما با مقایسه این عکس با عکس مربوط به عینک سری اول هیچ تفاوتی به چشم نمی‌آید.

1606683296_1_0.gif

تونی فادل و تیم تحت سرپرستی او در حال کار روی سری جدید این عینک‌ها هستند؛ عینک‌های واقعیت افزوده‌ای که در عکس‌ها نشان داده شده ظاهرا متعلق به همین تیم و شرکت سرمایه ‌گذاری گوگل گلس است. نسخه اصلی عینک گوگل به‌نام Explorer Edition با هدف کار روی بازار مصرف‌کنندگان تولید شد و همان‌طور که می‌دانید این نسخه برای استفاده و کمک در محل کار طراحی و تولید شده است. نسخه جدید این عینک از یک منشور شیشه‌ای بزرگ‌تر برخوردار است؛ پردازنده‌ای که در آن استفاده شده نوع سریع‌تر پردازنده اینتل اتم است و وای‌فای ۵ گیگاهرتزی آن برای کارهای سنگینی است که پهنای باند بیشتری برای کارهای سنگین‌تر مانند پخش ویدئو احتیاج دارند؛ به‌غیر از این طراحی آن هم قوی‌تر شده و هم ضد آب است.

اگر کمی دقیق‌تر به عینک جدید گوگل نگاه کنید؛ متوجه لولای تاشدنی در آن می‌شوید یعنی همان‌جایی که طول عینک با منشور آن تماس برقرار می‌کند. این لولا کمک می‌کند تا عینک خیلی ساده‌تر و آسان‌تر در جیب قرار بگیرد؛ در صورتی‌که در نسخه قبلی تنها راه سالم نگه داشتن آن استفاده از قاب مخصوص بود.

تنها موردی که ظاهرا از قلم افتاده در نظر نگرفتن یک قاب برای جلوگیری از افتادن آن از روی صورت است. در طرحی که در تاریخ ۲۴ نوامبر به‌نام گوگل به ثبت رسید طرحی را می‌بینیم که نسخه عاری از هزگونه فریم با یک طراحی موج‌دار است؛ البته هنوز معلوم نیست که این دو شبیه یکدیگر هستند یا این‌که آن طراحی برای مدل اسپرتی است که قبلا شایع شده بود. برای این‌که عینک گوگل 2.0 در محیط واقعی مورد  آزمایش قرار گیرد؛ صدها نفر در برنامه عینک برای کار شرکت کرده‌اند اما جالب این‌جا است که گوگل هنوز این محصول خود را به‌صورت رسمی معرفی نکرده است.

جزئیات زیادی از این محصول فاش نشده ولی امیدواریم این مدل بر خلاف مدل قبلی از قیمت بالایی برخوردار نباشد. عینک گوگل اصلی به قیمت 1500 دلار به فروش رسید. هرچند که از ابتدا قرار بود عینک گوگل یک پروژه توسعه‌دهنده باشد اما سرانجام آن‌ها تصمیم گرفتند که محصول خود را در دسترس عموم قرار دهند. اما متأسفانه به‌قدری قیمت آن بالا بود که بسیاری از خرید آن منصرف شدند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟