دنیای دوربین
akiwi ابزاری برای برچسب‌گذاری نیمه خودکارتصاویر
تاکنون روش‌های متنوعی برای برچسب‌گذاری تصاویر پیشنهاد شده است و براساس این روش‌ها، ابزارهای آنلاینی نیز در اختیار کاربران قرار گرفته است. بیشترین تمرکز در این حوزه، برچسب‌گذاری به طور خودکار است، به‌گونه‌ای که ابزار قادر باشد، با دریافت یک عکس، به طور خودکار توصیفی برای آن پیشنهاد داده یا دست‌کم، برچسب‌های مناسبی برای آن انتخاب کند.

1606683296_1_0.gif

 یکی از ابزارهایی که به تازگی در این زمینه ارائه شده است، Akiwi نام دارد. Akiwi یک سامانه نیمه خودکار برچسب‌گذاری تصاویر است و بر این اساس، قادر است برای عکس‌هایی که کاربر در آن بارگذاری می‌کند، کلمات کلیدی مناسبی را پیشنهاد دهد. البته در این راه، از کاربر هم کمک می گیرد.  این سامانه از مجموعه‌ای شامل 15 میلیون عکس، که بر اساس کلمات کلیدی برچسب‌گذاری شده‌اند، استفاده می‌کند.  Akiwi  از میان عکس‌های این پایگاه داده، آن‌هایی را که به تصویر بارگذاری شده بیشترین شباهت بصری را دارند، انتخاب می‌کند و به‌صورت یک لیست، نمایش می‌دهد.

در پایین این لیست هم چندین کلمه کلیدی را پیشنهاد می‌دهد. با این حال، ممکن است برای بسیاری از تصاویری که کاربران بارگذاری می کنند،  پیشنهادهای مناسبی نداشته باشد. برای حل این مشکل، Akiwi کمی از کاربر کمک می گیرد. به این ترتیب که کاربر می‌تواند از بین تصاویر پیشنهادی و کلمات کلیدی پیشنهادی، نزدیک‌ترین موارد به عکس بارگذاری شده را انتخاب و  نتیجه را محدودتر و دقیق‌ تر کند. Akiwi نتیجه پروژه‌ای دانشجویی در دانشگاه برلین است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟