تکرار تجربه تلخ تایتان Z یا راهبردی جدید؛
انویدیا کارت گرافیکی مجهز به دو تراشه ماکسول GM200 عرضه می‌کند!
در روزهای گذشته خبرهایی مبنی بر عرضه یک کارت گرافیک قدرتمند از سوی انویدیا با دو تراشه گرافیکی روی خروجی سایت‌های سخت‌افزاری قرار گرفت که کارشناسان آن را یک شایعه دانستند. این کارت گرافیک از هسته‌های پردازشی و جریانی بسیار زیاد و با ظرفیت حافظه دو برابری نسبت به تایتان Z میهمان کامپیوترهای دسکتاپ خواهد شد!

 حال خبر می رسد که انویدیا در جلسه خصوصی که در هفته گذشته در شهر نیویورک برگزار شد، نمونه ای از یک کارت گرافیک مجهز به دو تراشه GM200 را به خبرنگاران و حضار در جلسه ارائه کرد. این تراشه پیش از این در کارت های گرافیک GTX 980 Ti و Titan X بکار رفته است و به اندازه کافی در پردازش تصاویر گرافیکی به ویژه تصاویر باکیفیت 4K قدرتمند است. هر چند مدل 2950 دلاری Titan Z آخرین کارت گرافیک انویدیا با دو تراشه گرافیکی است، اما محصول آتی انویدیا با برخورداری از دو تراشه GM200 از تعداد هسته های پردازشی و سایه زن دو برابری بهره برده و می تواند با پشتیبانی از 24 گیگابایت حافظه ویدئویی، پهنای باند بالاتری را نسبت به مدل های پیشین خود ارائه کند.

مطلب پیشنهادی: 10 طراحی جذاب و خلاقانه کیس‎های کامپیوتر شخصی

اما خبر عرضه کارت گرافیک جدید از سوی انویدیا با دو تراشه GM200 عکس العمل رقبای این شرکت را در پی داشته و در صورت صحت و عرضه این کارت قدرتمند، معادلات بازار کارت های گرافیک تغییر خواهد کرد! هر چند از گوشه و کنار نیز خبرهایی مبنی بر تمرکز AMD بر روی ساخت یک کارت گرافیک قدرتمند با بهره گیری از دو تراشه Fiji به گوش می رسد، اما بعید به نظر می رسد که انویدیا تجربه تلخ قیمت گذاری بالا در مدل تایتان Z را دوباره تکرار کند چرا که در این صورت فضای لازم برای سبقت آسان AMD از انویدیا به راحتی ایجاد خواهد شد!

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟