با بهترین ماوس‌های مخصوص گیمینگ دنیا آشنا شوید!
ماوس یکی از ابزار مهم در سیستم های گیمینگ است که کیفیت و راندمان آن از جایگاه بالایی برخوردار است. حساسیت سنسور ماوس در حین اجرای بازی های ویدئویی به حدی حیاتی است که حتی میلی ثانیه ها را هم برای گیمرها با ارزش می کند. یکی از مولفه های مهم در کارآیی ماوس های گیمینگ، میزان تاخیر است که هر مقدار کمتر باشد، زمان پاسخگویی ماوس به فرامین کاربر بیشتر شده و گیمرها سریعتر می توانند تا نسبت به اتفاقاتی که در داستان بازی رخ می دهد، پاسخی مناسب دهند.

تاکنون ماوس های گیمینگ متنوعی طراحی و عرضه شده که هر کدام مزایا و معایبی داشته اند. اما بدون تردید ماوس های گیمینگی که کمترین زمان تاخیر و بیشترین وضوح را در کارنامه خود دارند از طراحی های حرفه ای تری هم بهره می برند. در ادامه به معرفی چند مدل از ماوس های حرفه ای گیمینگ خواهیم پرداخت. 

مطلب پیشنهادی: ابزارهایی برای لذت بردن بیشتر از بازی‌های رایانه‌ای

ماوس بازی DeathAdder Chroma شرکت رایزر

رایزر از تولیدکنندگان با سابقه ای است که صفحه کلیدها و ماوس های گیمینگ آن طرفداران بی شماری دارد. مدل گیمینگ Death Adder این شرکت از طراحی منحنی بهره می برد که به راحتی در کف دست جای می گیرد. کلیدهای چپ و راست و چرخنده ماوس به خوبی جانمایی شده و به یک سنسور با حساسیت 1000 DPI و LED های نورانی برای ایجاد نور زمینه مجهز شده است.

ماوس بازی DeathAdder Chroma شرکت رایزر

ماوس گیمینگ R.A.T.7 مد کتز

شرکت Mad Catz نمونه های متنوعی از ماوس های گیمینگ را طراحی کرده است. اما مدل R.A.T.7 یک ماوس گیمینگ با طراحی خاص است که بیشتر شبیه به یک دستگاه صنعتی است تا یک ماوس گیمینگ! اما سازنده در این ماوس امکان تغییر شکل آن را نیز در نظر گرفته تا کاربر با راحتی تمام بتواند بازی های ویدئویی خود را به پایان برساند. این ماوس با ترکیب زیبایش تنها 30 گرم وزن داشته و با قیمت 130 دلار به بازار عرضه شده است.

ماوس گیمینگ R.A.T.7 مد کتز

ماوس گیمینگ G602 شرکت لاجیتک

شرکت لاجیتک در بازار صفحه کلید، ماوس و اسپیکر حضوری فعال دارد. ماوس گیمینگ وایرلس G602 شرکت لاجیتک در عین سادگی، طراحی مدرنی دارد که حس اطمینان را به خوبی به کاربرش منتقل می کند. این محصول توسط دو باتری قلمی تا 250 ساعت کارکرد مداوم را ارائه کرده و کاربر می تواند تا بسته به نوع بازی، میزان حساسیت سنسور آن را تنظیم کند. تراشه بی‌سیم این ماوس گیمینگ امواج را با زمان تاخیر 2 میلی ثانیه در فرکانس 2.4 گیگاهرتز برای گیرنده USB آن ارسال می کند.

موس بازی G602 شرکت لاجیتک

ماوس گیمینگ Avior 7000 شرکت میونیکس

شرکت میونیکس به تولید سخت‌افزارهای کوچک مخصوص گیمینگ نظیر ماوس و صفحه کلید مشغول است. مدل Avior 7000 این شرکت طراحی ساده و کاربردی دارد که به یقین گیمرها از کار با آن راضی خواهند بود. کلیدهای راست و چپ این محصول با شیب و زاویه نرمی طراحی شده اند و چرخنده ماوس و کلیدهای ترکیبی نیز در وسط و کناره های آن جانمایی شده اند. با نصب درایور مخصوص این محصول، گیمرها می توانند رنگ LEDهای آن را متناسب با حال و هوای بازی، تغییر دهند.

موس گیمینگ Avior 7000 شرکت میونیکس

ماوس گیمینگ Naga شرکت رایزر

اما ماوس گیمینگ ناگا محصول دیگری از شرکت رایزر است که برای آن دسته از گیمرهایی طراحی شده که بیشتر وقت آزاد خود را به انجام بازی های آنلاین و چند نفره اختصاص می دهند. 12 کلید کناره چپ ماوس قابل برنامه ریزی بوده و متناسب با نوع بازی ویدئویی قابل تنظیم هستند. LEDهای آبی رنگ هم زینت بخش چرخنده ماوس و تمامی کلیدهای ماوس گیمینگ ناگا شرکت رایزر هستند.

موس گیمینگ Naga شرکت رایزر

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟