کابل «رایزر» چیست؟
چگونه کارت گرافیک را خارج از کیس نصب کنیم
شاید این تصور از ذهن شما هم خطور کرده باشد که چقدر خوب بود اگر امکان داشت تا کارت گرافیک خارج از کیس و به صورت غیرمستقیم روی مادربرد نصب شود. در این صورت امکان مدیریت فیزیکی و اورکلاکینگ کارت‌های گرافیک بسیار راحت‌تر و با ریسک کمتری صورت می‌گرفت. اما این ایده در سال‌های اخیر تحقق یافته و کابل‌های افزایش‌دهنده‌ای موسوم به «رایزر» محدودیت نصب کارت گرافیک در خارج از کیس کامپیوتر را از بین برده است.

1606683296_1_0.gif

ممکن است که به دلایل مختلف، نصب کارت گرافیک روی مادربرد امکان‌پذیر نباشد. محدودیت در فضای داخلی کیس، نصب قطعات و سخت‌افزارهای متنوع و ضخامت بیشتر کارت گرافیک (دو یا سه اسلاته بودن خنک کننده کارت گرافیک) از دلایلی است که نصب کارت گرافیک بر روی مادربرد را با سخت می‌کند. از طرف دیگر، اورکلاکرها تمایل زیادی دارند تا کارت گرافیک را خارج محدوده مادربرد اورکلاک کنند. کابل افزایش دهنده شکاف گرافیکی PCI-E با مدل PEC 250 محصول شرکت دیپ‌کول است که به تازگی روانه بازار‌های داخلی شده است.

این کابل با استانداردهای  گرافیکی PCI-E 2.0 و ویرایش 3.0 با سرعت نقل‌وانتقال داده‌های گرافیکی X16‌ کاملاً سازگار است و شرکت دیپ‌کول در ساخت آن از مواد باکیفیت استفاده کرده است. کابل‌های شیلددار ضد امواج الکترومغناطیسی و منعطف با روکش عایق و اسلات 164 پین با ساختار 2 میکرون طلا از جمله ویژگی‌های کابل رایزر کارت گرافیک این شرکت است.

استفاده از کابل رایزر بسیار ساده است و کافی است که کاربر، یک سر آن را در داخل اسلات گرافیک مادربرد نصب کرده و سر دیگر آن را به شکاف PCI-E کارت گرافیک متصل کند. حالا همه چیز آماده است و کاربر می‌‌تواند کارت گرافیک خود را در بیرون از کیس قرار دهد.

این کابل با ضمانت شرکت فرانوآوران، نماینده رسمی محصولات دیپ‌کول در ایران در بازارهای داخلی توزیع شده است.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟