موبایل‌های آینده با پردازنده‌های Core M اینتل
نمایشگاه آیفا هر ساله میزبان بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده فناوری و سازنده محصولات در جهان است. این نمایشگاه در حقیقت نسخه اروپایی نمایشگاه CES است که در برلین برگزار می‌شود. اما انتظارها از شرکت اینتل بسیار بالا است و خبر می‌رسد که اینتل با اعلام عرضه نسل بهینه شده پردازنده‌های Core M برای استفاده در تبلت‌ها، فبلت‌ها و تلفن‌های هوشمند آینده همگان را تعجب‌زده کرده است!

غول تراشه‌ساز جهان در اولین روز آغاز نمایشگاه آیفا، تعجب همگان را برانگیخت! ماجرا از این قرار است که پس از عرضه رسمی پردازنده های اسکایلک اینتل، شاید کمتر کسی فکر می کرد که با ورود نسل جدید، اینتل با گریزی به گذشته نه چندان دور خودش استفاده از پردازنده‌های Core M با لیتوگرافی 14 نانومتر را برای استفاده در محصولات SoC محور آماده کند. پردازندههای Core M محصول چرخه "تیک" اینتل هستند که معماری آنها از 22 نانو به 14 نانومتر تغییر کرده و برای استفاده در لپ‌تاپ‌ها معرفی شدند. پس از معرفی اسکایلک، کارشناسان عمر کوتاهی را برای برادر بزرگ‌تر یعنی سری Core M پیش‌بینی کردند.

مطلب پیشنهادی: مشخصات و مدل اعضای کوچک خانواده اسکایلک اینتل منتشر شد

اما اینتل در هفته گذشته و در نمایشگاه آیفا با اعلام این خبر نشان داد که پیام بزرگ کاهش رشد اقتصادی در بزرگ‌ترین قدرت مالی جهان و همچنین حرکت سریع شرکت‌هایی چون کوال‌کام، اپل و سامسونگ به سمت تولید تراشه‌هایی با کارایی بیشتر و مصرف کمتر را به خوبی درک کرده است. همچنین با توجه به بازخورد خوبی که اینتل از بکارگیری پردازنده‌های Core M در لپ‌تاپ و تبلت‌ها بدست آورده، آقای کریگ اسکاگن اعلام کرد که اینتل در نظر دارد تا در آینده‌ای نزدیک این پردازنده‌های کم مصرف را برای استفاده در اسمارت‌فون‌ها و فبلت‌ها بهینه‌سازی و عرضه کند. اگرچه شرکت‌های بزرگی چون سامسونگ با گلکسی Note 5 خود میدان نبرد را برای رقبایش تنگ کرده است، اما نباید فراموش کرد که سیاست‌های راهبردی شرکت اینتل در سال 2015 از بازار دسکتاپ به سمت بازار موبایل متمایل شده که این نشانگر درک صحیح این شرکت از بازار و جایگاه آینده اسمارتفون‌ها است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز