مأموریت دوربین‌های امروزی
دوربین توپی برای ماموریت‌های پلیس
در مأموریت‌هایی که پلیس یا نیروهای امداد در آن‌ها درگیر هستند، بررسی وضعیت یک محل در معرض خطر نظیر یک ساختمان، پیش از ورود به آن بسیار مهم و حیاتی است. معمولاً وارد شدن گروه‌های پلیس و امداد به محل‌هایی که اطلاعاتی درباره آن ندارند خطرات زیادی به همراه دارد و در صورت بروز یک اشتباه کوچک ممکن است مأموریت با شکست مواجه شود.

shabake-mag.jpg

 شرکت Bounce Imaging برای حل این مشکل راه‌کاری ارائه کرده است. این شرکت ابزاری عرضه کرده است که می‌توان آن را به محل مورد نظر پرتاب کرد و تصاویری از آن محل به دست آورد. این ابزار ساختاری کروی با پوششی لاستیکی دارد و از شش دوربین تشکیل شده که در جهات مختلف در آن جاسازی شده است. 

یک مأمور پلیس که تصاویر ارسالی از دوربین را روی تلفن هوشمند خود دریافت کرده است. او می‌تواند تصویر را به جهات مختلف بچرخاند و محیط را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد.

پس از پرتاب کردن آن به محل، این شش دوربین در هر ثانیه به‌طور هم‌زمان یک عکس از محیط می‌گیرند که در نهایت این شش تصویر به‌صورت یک تصویر پانورامای 360 درجه‌ای با هم ترکیب و نمایی 360 درجه‌ای از محل تهیه می‌شود. کاربر می‌تواند از طریق تلفن هوشمند یا تبلت مبتنی بر آی‌اواس یا آندرویید تصویر نهایی را دریافت کند و مورد بررسی قرار دهد. برد این ابزار که به فلش ال‌ای‌دی 240 وات مجهز است تا 20 متر اعلام شده است. مدت دوام باتری در صورت استفاده کامل از فلش ال‌ای‌دی 30 دقیقه است.

شرح تصویر اصلی مقاله:  ابزاری که می‌توان آن را به قلب محل مورد نظر پرتاب کرد. این ابزار با کمک شش دوربین نصب شده در آن می‌تواند تصاویر پانورامای 360 درجه از محیط تهیه و برای تلفن هوشمند یا تبلت کاربر ارسال کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟