مأموریت دوربین‌های امروزی
بهبود کیفیت تصویربرداری اسمارت‌فون‌ها
تصویر و صدای نه چندان با کیفیت، عملکرد محدود در موقعیت‌های با نور کم، قابلیت کم تنظیم لنز، پایداری کم و لزوم استفاده از هر دو دست، کاربرد یک تلفن هوشمند را به‌عنوان ابزار تصویربرداری با مشکل مواجه می‌کند. تاکنون ابزارهای متعددی با هدف بهبود کیفیت تصویربرداری تلفن‌های هوشمند ارائه شده‌اند. ابزارهایی که به‌طور مثال روی تلفن هوشمند نصب می‌شوند و قابلیت لنز آن را بهبود می‌دهند. IndieVice یک پروژه مبتنی بر کیک‌استاتر است و بنا بر ادعای طراحان آن می‌توان با آن یک تلفن هوشمند را به دوربینی حرفه‌ای تبدیل کرد.

shabake-mag.jpg

 IndieVice روشی جدید برای گرفتن ویدیوها و عکس‌های حرفه‌ای با تلفن هوشمند و حتی دوربین‌های GoPro ارائه کرده است. بر خلاف نمونه‌های معمول پیشین، IndieVice یک دوربین کامل است. بنابراین، شبیه لنزی نیست که روی تلفن هوشمند نصب شود، بلکه استفاده از آن مثل این است که تلفن هوشمند را در یک دوربین نصب کنیم. بر این اساس حس‌گر، باتری، توان پردازشی و نمایش‌گر تلفن هوشمند به IndieVice افزوده می‌شود. امکان نصب ابزارهای جانبی برای نورپردازی و صدابرداری و نمایاب دوم در بالای IndieVice و همچنین امکان نصب روی سه‌پایه و مونوپاد نیز وجود دارد.
 IndieVice می‌تواند با تلفن‌هایی در هر اندازه و شکل استفاده شود. استفاده از آن ساده است و به‌سرعت می‌توان تلفن را روی آن نصب کرد. با استفاده از بلوتوث می‌توان با لمس تنها یک دکمه روی تصویر زوم کرد. هر نوع لنز 52 میلی‌متری و 37 میلی‌متری روی آن قابل نصب است. البته باید توجه داشت از آن‌جا که IndieVice از حس‌گر تلفن هوشمند استفاده می‌کند، از نظر کیفیت نهایی تصاویر نباید انتظاری فراتر از توانایی‌های یک حس‌گر تلفن هوشمند داشت. 

شرح عکس اصلی مقاله: نمای جانبی IndieVice. همان طور که در این تصویر دیده می‌شود، تلفن هوشمند در میان IndieVice قرار گرفته است و حس‌گر، دوربین، باتری و توان پردازشی آن به IndieVice اضافه می‌شود و مجموعه حاصل یک دوربین کامل است. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟