آشنایی با قابلیت‌های جالب و ترفندهای پرچمداران جدید سامسونگ
12/05/1396 - 15:35
ترفندهای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس (بخش دوم)
اگر به دنبال این هستید که از دو گوشی گلکسی اس 8 (Samsung Galaxy S8) و گلکسی اس 8 پلاس (Samsung Galaxy S8 Plus) بهترین استفاده ممکن را ببرید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله که طی سه بخش مختلف ارائه می‌شود، قصد داریم به جالب‌ترین ترفندهای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ اشاره کنیم. با سایت شبکه همراه باشید.

1606683296_1_0.gif

مقدمه

گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ هم اکنون به شدت از سوی کاربران مورد توجه و استقبال قرار گرفته‌اند. این دو گوشی با سبک طراحی کاملا متفاوتی روانه بازار شدند و قابلیت‌های خاصی را ارائه می‌کنند. در این مقاله ما قصد داریم که به جالب‌ترین ترفندهای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس اشاره داشته باشیم.

پیش از این در بخش اول  این مقاله به 7 نمونه از جالب‌ترین ترفندهای دو گوشی مذکور اشاره کرده بودیم. حال در بخش دوم این مقاله هم به 9 نمونه از ویژگی‌های جالب یا ترفندهای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ اشاره می‌کنیم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با سایت شبکه همراه باشید.

مطلب پیشنهادی

ترفندهای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس (بخش اول)
آشنایی با قابلیت‌های جالب و ترفندهای پرچمداران جدید سامسونگ

ترفند هشتم: ضبط اسکرین‌شات تمام صفحه از صفحات وب

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در حین وبگردی تمایل داشته باشید از محتوای یک صفحه وب اسکرین‌شات ضبط کنید. متاسفانه در حالت عادی به دلیل حالت عمودی و دراز بودن صفحه وب نمی‌تواند از تمام محتوای آن یک اسکرین‌شات واحد تهیه کنید، اما در گوشی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس این امکان به موجب قابلیتی تحت عنوان "اسکرولینک اسکرین‌شات" (Scrolling Screenshot) فراهم می‌شود! برای استفاده از قابلیت باید دکمه‌های پاور (Power) و کاهش صدا (Volume Down) دستگاه را به طور همزمان بفشارید و سپس آیکون "Scrolling Screenshot" را از بخش زیرین صفحه انتخاب کنید.

ترفند نهم: ذخیره‌سازی انرژی باتری با فعال کردن حالت Power Saving Mode

ترفند بعدی که در دو گوشی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ می‌توانید از آن استفاده کنید، مربوط به حالت Power Saving Mode یا "ذخیره‌سازی انرژی" می‌شود. فعال کردن این حالت منجر می‌شود که مصرف شارژ باتری دستگاه به شد کاهش یابد. برای فعال‌سازی این ویژگی کافیست که وارد بخش Settings و سپس Device maintenance شوید و نهایتا گزینه Battery را انتخاب کنید. در بخشی که با عنوان Power Saving Mode ارائه شده است می‌توانید یکی از دو گزینه Mid یا Max را برای فعال‌سازی آن انتخاب نمایید.

ترفند دهم: زوم دوربین با کشیدن دکمه مجازی شاتر به سمت پایین و بالا

این قابلیت یا ترفند هم به واقع از جالب‌ترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌های دو پرچمدار جدید سامسونگ است. به موجب آن زمانی که در اپلیکیشن دوربین دستگاه هستید، می‌توانید انگشت خود را بر روی دکمه مجازی شاتر قرار داده و با کشیدن آن به سمت بالا یا پایین، زوم این (Zoom In) یا زوم اوت (Zoom Out) کنید.

ترفند یازدهم: ذخیره عکس‌ها با فرمت خام (RAW)

دو گوشی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ قابلیت ذخیره‌سازی نسخه خام یا همان RAW عکس‌هایی که ضبط می‌شوند را هم به همراه دارند. برای فعال کردن این قابلیت در دو اسمارتفون مذکور باید وارد اپلیکیشن دوربین دستگاه شوید و به تب Picture Size بروید. فعال کردن گزینه Save RAW and JPEG files منجر به فعال شدن قابلیت ذخیره عکس‌ها با فرمت خام می‌شود.

ترفند دوازدهم: قابلیت تثبیت تصویر در حین ضبط فیلم

قابلیت بعدی که در گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس می‌توانید از وجود آن بهره بگیرید، قابلیت Video Stabilization به معنای "تثبیت ویدیو" است. به موجب فعال‌سازی این ویژگی در حین فیلم‌برداری با دوربین دستگاه، کیفیت فیلم ضبط شده با از بین بردن خراب‌های ناشی از لرزش‌های دست کاربر بهبود داده می‌شود. به منظور فعال کردن این ویژگی باید به اپلیکیشن دوربین گوشی مراجعه کنید و سپس از گوشه سمت راست و بالای صفحه گزینه Settings را انتخاب نمایید. سپس قابلیت Video Stabilization را فعال کنید.

ترفند سیزدهم: افکت‌های واقعیت افزوده

اپلیکیشن دوربین دو گوشی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ مجموعه‌ای از قابلیت‌های جالب را در اختیارتان قرار می‌دهد که بخشی از آن‌ها مربوط به افکت‌های واقعیت افزوده (Augmented Reality) می‌شود. افکت‌های مذکور چیزی شبیه به افکت‌های موجود در اپلیکیشن اسنپ‌چت (Snapchat) است. برای استفاده از این افکت‌ها باید ابتدا اپلیکیشن دوربین را اجرا و به حالت استفاده از دوربین سلفی بروید. سپس آیکون خرس موجود در گوشه سمت راست و پایین صفحه را لمس کنید و از افکت‌های واقعیت افزوده لذت ببردید.

ترفند چهاردهم: افکت‌های اسکنر عنبیه چشم

دو پرچمدار جدید سامسونگ از اسکنر عنبیه چشم (Iris Scanner) بهره می‌برند، بنابراین شما می‌توانید از این قابلیت به عنوان رمز عبور دستگاه استفاده کنید. اما نکته جالب در اینجاست که می‌توانید برای زمانی که دستگاه در حال اسکنر چشم شماست، یک پیش نمایش فانتزی و شبیه به افکت‌های اسنپ‌چت ایجاد کنید تا حالتی بامزه‌تر را ایجاد کنند. برای فعال کردن این افکت‌ها به بخش Settings و سپس Lock screen and security مراجعه کنید و گزینه Iris Scanner را انتخاب نمایید. سپس گزینه Preview screen mask را انتخاب و ماسک یا افکت مورد نظرتان از لیست انتخاب کنید.

ترفند پانزدهم: کنترل دوربین با دستور صوتی

این قابلیت هم از ویژگی‌های بسیار جالب و عالی دو گوشی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ به شمار می‌رود. بدین سبب می‌توانید زمانی که در اپلیکیشن دوربین دستگاه هستید، با گفتن عباراتی همچون Cheese، Smile، Capture یا Shoot دستور ضبط عکس را ارائه کنید و دستگاه در این شرایط به طور خودکار از منظره پیش رو عکس می‌گیرد. همچنین با بیان عبارت Record Video هم دستور ضبط ویدئو صادر می‌شود. برای فعال کردن این دستورات صوتی دوربین کافیست که اپلیکیشن دوربین را اجرا و سپس با استفاده از آیکون چرخ دنده موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه به بخش Settings بروید. در نهایت هم گزینه Voice control را فعال کنید.

ترفند شانزدهم: حالت تک دست

در برخی شرایط ممکن است صفحه نمایش بزرگ دو گوشی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس در حالتی که می‌خواهید به صورت تک دست از آن‌ها استفاده کنید، کمی آزاردهنده باشد. خوشبختانه برای رفع این شکل حالت استفاده تک دست (One-Handed Mode) در پرچمداران سامسونگ ارائه شده است. برای فعال کردن این حالت کافیست که به بخش Settings و سپس Advanced Features مراجعه کنید و گزینه One Handed Mode را فعال نمایید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله که بخش دوم مقاله "ترفندهای گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس" بود، 9 نمونه دیگر از جالب‌ترین قابلیت‌ها یا ترفندهای دو پرچمدار جدید سامسونگ را برایتان شرح دادیم. اگر از این مقاله لذت بردید، منتظر بخش سوم (آخر) این مقاله اختصاصی باشید و ما را نظرات و پیشنهاد‌های خود آگاه سازید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟