یک چالش برای دارندگان خودروی بی‌ام‌و
با ورود به سال 2017، ارتباط اینترنتی بیشتر خودروهای بی‌ام‌و قطع می‌شود
بسیاری از خودروهای فروخته شده شرکت BMW به خدمات نسل دوم شرکت AT&T برای سرویس دستیار راننده بی‌‌ام‌و مجهز هستند که مشابه خدمات بی‌سیم "آن استار" جنرال موتورز و سایر خودروسازان است. دستیار راننده BMW در تصادفات برای هشدار به ماموران راهنمایی عمل می‌کند، مسیرهای حرکت را نشان داده و در خودرو را از راه دور باز می‌کند. اما مدت خدمات نسل دوم بیشتر خودروهای این شرکت آلمانی با ورود به سال 2017 پایان یافته که در نتیجه، باعث قطع اتصال اینترنتی این خودروها می‌شود.

1606683296_1_0.gif

خودروهایی که از سوی این خودروساز آلمانی فروخته شده‌اند به خدمات نسل دوم شرکت AT&T برای سرویس دستیار راننده بی‌‌ام‌و مجهز هستند که مشابه خدمات بی‌سیم «آن استار» جنرال‌موتورز و سایر خودروسازان است. عمر این سرویس ماه جاری که AT&T شبکه بی‌سیم نسل دوم خود را تعطیل می‌کند، پایان می‌یابد و مالکان خودروهای دیگر در سال‌های آینده که سایر اپراتورهای بی‌سیم حمایت از این فناوری قدیمی را متوقف می‌کنند، با این مشکل مواجه خواهند شد.

مطلب پیشنهادی

۵ خودروی برتر بی‌ام‌و در سال 2016 + عکس
گرد و خاک بی‌ام‌و در سال جاری با کلکسیونی از بهترین‌ها

بی‌‌ام‌و و سایر خودروسازان پیش از این ناچار شده‌اند سخت‌افزارهای جدید یا کارت هدیه به مالکان خودروها عرضه کنند. شرکت بی‌‌ام‌و اعلام کرده مالکان این خودروها می‌توانند ۳۰۰ دلار برای لوازم جالبی، ۲۰۰ دلار کارت هدیه ویزا یا سخت‌افزاری برای ارتقای فناوری سلولاری دریافت کنند. نیسان موتور خودروساز دیگری است که تلاش می‌کند راه‌حلی برای این مشکل پیدا کند.

این مشکل که چند سال قبل از سوی AT&T مورد اشاره قرار گرفته بود، معضل بزرگی برای خودروسازانی است که تلاش می‌کنند ثابت کنند خودروهایشان از لحاظ تکنولوژی در مدت طولانی همچنان مناسب خواهند ماند. شرکت‌های خودروسازی از دست مالکانی که علاقه چندانی به استفاده از خدمات پردازش اطلاعات از راه‌دور داخل خودرو نداشته و در عوض از تلفن‌های هوشمند سامسونگ الکترونیکس یا اپل برای خدمات نقشه، پخش آهنگ و سایر خدمات متصل استفاده می‌کنند، خشمگین هستند.

بر‌اساس گزارش وال استریت ژورنال، یک تحقیقات نشان می‌دهد بیش از نیمی از مالکان خودرو با گذشت ۹۰ روز از خرید خودرویشان، هرگز از خدمات دستیار آن استفاده نکرده‌اند. این آمار نشان می دهد شاید دوران این خدمات به سر آمده باشد؛ زیرا رانندگان برای ناوبری و انجام تماس از طریق بلوتوث، از تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنند.

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟