رقیب جدید آمازون اکو
گوگل هوم معرفی شد: دستیار هوشمندی در خانه شما + گالری عکس
گوگل هوم یک دستیار دیجیتالی شخصی برای خانه‌های هوشمند است؛ می‌توانید موزیک پخش کنید و باش حرف بزنید و ازش بخواهید دستورات شما را اجرا کند و کنترل کامل خانه شما را به دست بگیرد. فکر می‌کنید آوردن یک دستگاه هوشمند اختصاصی گوگل در منزل چه تجربه‌ای از کار در می‌آید؟

1606683296_1_0.gif

مطابق انتظارها در مراسم امشب گوگل؛ دستیار شخصی این شرکت هم وارد بازار رقابت داغ و تازه‌نفس بلندگوهای هوشمند شد. گوگل هوم رقیب تازه‌ای برای سیری، الکسا و آمازون اکو است. یک دستگاه بلندگوی هوشمند که می‌تواند با انواع سرویس‌های پخش موسیقی سینک شود و دستورات صوتی شما را انجام دهد و برخی امور کنترلی و مدیریتی خانه‌های هوشمند را به طور خودکار پیش ببرد. 

گوگل هوم از دو بخش ساخته شده است. بخش بالایی که حساس به لمس است و کاربر با لمس آن می‌تواند صدای بلندگو را کم و زیاد یا متوقف کند. روی کله گوگل هوم چهار چراغ LED هستند که همان چهار رنگ معروف لوگوی گوگل را نشان می‌دهند. در بخش زیرین سه بلندگو استفاده شده است. همچنین این دستگاه به دو میکروفون مجهز شده است. در آزمایش‌هایی که گوگل امشب روی سن انجام داد؛ به نظر می‌رسد که بلندگوها و میکروفن‌ها بهتر از آمازون اکو باشند و به خوبی از پس ماموریت واگذار شده برآیند. 

گوگل هوم می‌تواند با سرویس‌های صوتی و پخش موسیقی مانند یوتیوب موزیک، گوگل پلی موزیک، اسپاتیفای، پاندورا، iHeartRadio و Tuneln هماهنگ شود و البته کاربران می‌توانند یک سرویس را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کنند. گوگل هوم می‌تواند در نقش یک استریم‌کننده نیز ظاهر شود و روی تلویزیون یا دیگر دستگاه‌های پخش صوتی و تصویری آهنگ پخش کند. 

در حال حاضر، گوگل هوم می‌تواند تجهیزات اینترنت اشیا شرکت‌هایی مانند نست و دیگر دستگاه‌های مشابه را کنترل کند اما گوگل انتظار دارد در آینده‌ای نزدیک بشود تمام دستگاه‌های اینترنت اشیا را با گوگل هوم کنترل کرد. 

گوگل هوم با قیمت ۱۲۹ دلار عرضه می‌شود و از همین امشب امکان پیش‌خرید آن وجود دارد. این محصول در چندین رنگ عرضه می‌شود که البته بخش بالایی سفید رنگ باقی می‌ماند و بخش زیرین تغییر رنگ خواهد داد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟