معرفی بازی‌های جدید پی‌سی و موبایل
معرفی ۴ بازی کوچک برای پی‌سی و موبایل
هر ماه سعی می‌کنیم در نشریه شبکه چند بازی کوچک و رایگان پی‌سی و موبایل به شما معرفی کنیم؛ بازی‌هایی جذاب و متفاوت با بازی‌های معروفی که تا کنون روی گوشی موبایل خود بازی کردید. در شماره شهریورماه ماهنامه شبکه بازی‌های زیر معرفی شدند:

shabake-mag.jpg

سربه‌سر؛ Headlander

سبک:  اکشن دو بعدی
پلتفرم:  PC, PS4 
تهیه‌کننده: Double Fine Productions
سازنده:   Adult Swim Games 

در این بازی، انسان‌ها در آینده موفق شده‌اند آگاهی خود را در فضای اطلاعاتی بزرگی ذخیره کنند و از روبات‌ها برای انجام کارهای مختلف کمک بگیرند. اما هوش مصنوعی‌ای که خود انسان‌ها طراحی کرده‌اند، به آن‌ها خیانت می‌کند و آگاهی و بدنشان را به دام می‌اندازد. تنها سرِ یک نفر از انسان‌ها سالم می‌ماند و حالا او باید با به خدمت گرفتن روبات‌های مختلف، هوش مصنوعی بدذات را از بین ببرد. مکانیک جالب جابه‌جایی سر شخصیت بازی که در کلاهخود ویژه‌ای قرار دارد و هر بار از روبات‌ها و امکانات تازه‌ای استفاده می‌کند، تا پایان جذاب می‌ماند.

مطلب پیشنهادی

معرفی جدیدترین بازی‌های پی‌سی و کنسول

همراهی آدام؛ Deus Ex Go

سبک:  معمایی، استراتژی
پلتفرم:   Android, iOS 
تهیه‌کننده: Square Enix
سازنده:   Square Enix 

«اسکوئر انیکس» پیش از این با Lara Croft Go توانست موفقیت‌های بسیاری به دست بیاورد و ماجراجویی‌های لارا را وارد مرحله جدیدی کند. حالا هم‌زمان با منتشر شدن قسمت تازه‌ای از مجموعه دوس‌اکس، سازندگان بازی‌ای با گیم‌پلی متفاوت را برای سیستم‌عامل‌های همراه آماده کرده‌اند که درست شبیه Lara Croft Go است. هر مرحله از تعدادی خانه‌های مختلف تشکیل شده است و هر بار باید با کمک توانایی‌های «آدام جنسِن»، او را به خانه آخر برسانید. ناگفته نماند که می‌توانید از امتیازهایتان در قسمت تازه دوس‌اکس هم استفاده کنید. 

بتمن در برابر وین؛ Batman: The Telltale Series

سبک:  ماجرایی
پلتفرم:  All Platforms 
تهیه‌کننده: Telltale Games
سازنده:   Telltale Games
 

سرانجام اولین قسمت از روایت استودیوی تل‌تیل از بتمن با نام «قلمروی سایه‌ها» منتشر شد و چهار قسمت بعد هم طبق معمول با فاصله‌های کوتاه منتشر خواهند شد. اگر بازی‌های تل‌تیل مانند «مرده متحرک» یا «گرگی در میان ما» را بازی کرده باشید، به‌خوبی می‌دانید که در اصل با داستانی سروکار دارید که انتخاب‌ها‌یتان سرنوشت شخصیت‌ها و ادامه ماجرا را رقم می‌زند. این بار هم نوبت به دنیای بتمن و شخصیت‌های مختلف آن رسیده است تا با کنترل او، بتمنی را که دوست دارید از «بروس وِین» بسازید.

کارآگاه حیوانات؛ Zootopia Crime Files: Hidden Object

سبک:  اشیای مخفی، معمایی
پلتفرم:   Android, iOS 
تهیه‌کننده: Disney
سازنده:   Disney 

اگر اهل انیمیشن باشید، حتماً «زوتوپیا» شاهکار دیزنی را دیده‌اید. حالا بعد از فروش خیره‌کننده و استقبال منتقدان، دیزنی یک بازی در سبک اشیای مخفی را در دنیای جذاب زوتوپیا ساخته است تا ماجراهای جودی و نیک ادامه پیدا کند. طبق معمول در هر صحنه باید جست‌وجوی مفصلی کنید تا مدارک و سرنخ‌هایی را که پنهان شده‌اند، پیدا کنید. سپس نوبت به بررسی یافته‌ها و پیوند دادنشان برای یافتن مجرم می‌رسد که سرگرم‌کننده‌ترین بخش بازی است. البته بازی بیش از هر چیز برای طرفداران انیمیشن ساخته شده است و شخصیت‌های آشنای فراوانی در آن حضور دارند.

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟