نصب Raspbian از روی ویندوز 7
آشنایی و کار با رزبری پای - بخش سیزدهم
برای نصب Raspbian از روی ویندوز هفت مرحله زیر را انجام دهید:

1606683296_1_0.gif

این مطلب یکی از مقالات ویژه‌نامه «رزبری پای» ماهنامه شبکه است. برای دانلود کل این ویژه‌نامه به اینجا مراجعه کنید. 

 دانلود Raspbian
برای شروع کارها، با مراجعه به این سایت آخرین نسخه Wheezy را دانلود کنید. حجم دانلود حدود 500 مگابایت است که از سایر توزیع‌های موجود به دلیل وجود یک  واسط کاربر گرافیکی کامل کمی بیش‌تر است. 

نصب‌کننده RPI
با مراجعه به این سایت نرم‌افزار Win32diskimager را دانلود کنید. از این نرم‌افزار برای کپی کردن نسخه Raspbian روی کارت SD استفاده می‌کنیم. پس از اتمام دانلود، فایل wheezy-raspian.zip را روی دسکتاپ از حالت فشرده خارج کنید. 

 انتخاب فایل image
در Win32diskimager فایل ایمیج را با کلیک کردن روی آیکون مربوط به فولدری که دقیقاً زیر نام فایل image قرار دارد، انتخاب کنید که پنجره‌ای برای انتخاب فایل برای شما باز می‌کند. فایل image مربوط به Raspbian را که پیش از این از حالت فشرده خارج کردید، انتخاب کرده و سپس روی ok کلیک کنید.

 انتخاب ابزار هدف 
اکنون در قسمت Device، کارت SD را انتخاب کنید. مطمئن شوید با استاندارد FAT32 فرمت شده باشد. همچنین، مطمئن شوید درایو صحیح را انتخاب کرده‌اید؛ زیرا در غیر این ‌صورت تمام داده‌ها را از دست خواهید داد. سپس، دکمه start را کلیک کنید تا فرآیند آغاز شود. 

 نوشتن ایمیج
پس از این‌که تأیید کردید می‌خواهید تمام اطلاعات روی کارت SD را پاک کنید، ایمیج روی کارت نوشته می‌شود. اگر مشکلی زمان نوشتن به‌وجود آمد، Win32diskimager را در حالت ‘Win32 Disk Imager tool as administrator’ اجرا کنید. 

 بالا آمدن Raspbian
پس از این‌که نوشتن image به‌پایان رسید، کارت SD را از کامپیوتر خارج و آن‌ را وارد Raspberry Pi کنید. پس از روشن کردن، یک فهرست راه‌اندازی را مشاهده می‌کنید. دکمه Enter را بزنید. در صفحه فرمان، ‘startx’ را تایپ و دوباره Enter را برای باز شدن واسط کاربر گرافیکی انتخاب کنید.

برای مشاهده قسمت‌های بعدی "آشنایی و کار با رزبری پای" اینجا کلیک کنید

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟