تم شب در ویندوز 10!
 چگونه تم مشکی را در ویندوز 10 فعال کنیم؟
مایکروسافت سیستم عامل ویندوز 10 خود را با انجام یک بازبینی دقیق عرضه کرده است. این سیستم عامل که شامل یک طراحی جدید و مدرن و بهبودهایی در رابط کاربر است، کاری می‌کند تا همه چیز کاربر پسندتر باشد. تم مشکی یا تم شب ویژگی جدید است که مایکروسافت به ویندوز 10 افزوده است. برای یادگیری افزودن تم شب یا تم مشکی به ویندوز 10 ادامه مطلب را بخوانید.

مدتی است که شاهد تم‌های مختلف در سیستم عامل ویندوز 10 هستیم. با این حال، برای داشتن یک رابط کاربر کاملاً تیره، کاربران مجبور بودند از تم مشکی یا تم شب همراه با چندین نرم افزار شخص ثالث دیگر استفاده کنند. اما در بروزرسانی جدید، این شرکت گزینه مد مشکی یا Dark mode را در تنظیمات اضافه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا یک رابط کاربر کاملاً مشکی داشته باشند. هیجان انگیز است. این طور نیست؟ برای این که بدانید چگونه می‌توانید تم شب یا تم مشکی را داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید.

پیش نیاز برای تم شب یا مشکی:

حتماً جدیدترین بروزرسانی ویندوز 10 را دانلود نمایید.

برای دانلود جدیدترین نسخه ویندوز 10، روی منوی استارت کلیک کنید و به گزینه تنظیمات بروید. در اینجا کاربران باید گزینه  “Update & Security”  را انتخاب کنند. در زیر تنظیمات بروزرسانی، روی “Windows Update” که در پنل سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، کلیک کنید. سپس، دکمه “Check now” را فشار دهید تا بروزرسانی دانلود و نصب شود. از وصل بودن اینترنت در لپ‌تاپ مطمئن شوید.

چگونه تم شب یا مشکی ویندوز 10 را فعال کنیم؟

1-‘Settings’  را در دستگاه ویندوز 10 خود باز کنید. روی منوی استارت تقه بزنید و آیکن چرخ دنده را از منوی استارت کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید.

2- گزینه ‘Personalisation’  را پیدا کنید. روی گزینه ‘Personalisation’ کلیک کنید تا تمام تنظیمات مربوط به تم و رنگ کاغذ دیواری یا همان وال پیپر را تغییر دهید.

3- به سراغ گزینه ‘Colours’ بروید. گزینه Colours  به کاربران اجازه می‌دهد تا رنگ رابط کار را انتخاب کنند.

4- گزینه ‘Choose your default mode’ را پیدا کنید.

5- گزینه ‘Dark’ را انتخاب کنید.

6- پس از انتخاب این گزینه، تمام رابط کاربر شما به طور خودکار به تم مشکی تغییر پیدا خواهد کرد.

 

از تم شب ویندوز 10 خود لذت ببرید


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز