فناوری در خدمت آسایش و راحتی رانندگان خودرو
نمایشگرهایی برای افزایش ایمنی در رانندگی + عکس و فیلم
"هاد" جدید شرکت "هادوِی" به‌نام "HUDWAY Glass" با قیمت 49.95 دلار وارد بازار شد. طراحی این هاد به‌شکلی است که برای ارتباط با اسمارت‌فون ساخته شده است.

اگر با مفهوم هاد آشنا نیستید؛ هاد یک نمایشگر فرانما است که اطلاعات مورد نیاز را در برابر دیدگان راننده قرار می‌دهد تا وی بدون نیاز به نگاه کردن به جایی دیگر همه اطلاعات را در برابر خود تماشا کند. معنی فارسی این کلمه که در حقیقت مخفف "Head Up Display" است «نمایشگر سربالا» است و در ابتدا برای هواپیماهای نظامی طراحی شده بود ولی در حال حاضر در خودروها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطلب پیشنهادی

دِرون‌ها جان بیماران و حادثه‌دیدگان را نجات می‌دهند
دِرون در نقش ابرقهرمان ظاهر می‌شود

خودروی خود را با استفاده از "هادوِی گلس" (HUDWAY Glass) به آینده سوق دهید. در کنار این سخت‌افزار؛ یک  اپلیکیشن برای استفاده روی اسمارت‌فون طراحی شده و به راننده این امکان را می‌دهد تا اطلاعات مربوط به خیابان یا جاده پیش رو را به‌وضوح ببیند.

این نخستین محصول از این دست است و تصویری که در برابر راننده قرار می‌دهد حدود 20 درصد بزرگ‌تر از نمایشگر گوشی است. اطلاعاتی که برای وی نمایش داده می‌شود شامل ناوبری؛ کیلومترشمار و سرعت‌سنج؛ و هر کاربرد دیگری برای HUD است که بتواند تصویر واضح‌تر و روشن‌تری را برای راننده فراهم کند و او را از نگاه کردن به صفحه گوشی در حین رانندگی خلاص کند.

دیدن جهت‌ها و خیابان به‌صورت هم‌زمان به‌منظور رانندگی ایمن‌تر؛ امکان دید بهتر و واضح‌تر در روزهایی که شرایط جوی چندان مناسب نیست و شعاع دید پایین می‌آید؛ امکان استفاده با هر نوع اسمارت‌فون و هاد اپ؛ نمایش هرگونه اپلیکیشن ناوبری مبتنی بر هاد؛ و دریافت کدهای ویژه توسط هادوی برای استفاده با عینک مربوطه از جمله ویژگی‌های این محصول جالب است.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟