یک ترکیب جالب توجه
سامسونگ به دنبال همکاری با گوگل در حوزه هوش مصنوعی است
سامسونگ امیدوار است تا دستیار شخصی دیجیتالی هوشمند خود موسوم به بیکسبی (Bixbyy) را همراه با گلکسی اس 8 عرضه کند. بر اساس شایعات منتشر شده است این دستاورد پس از آن‌که سامسونگ آزمایشگاه viv را تصاحب کرد، به ثمر خواهد نشست. با این وجود سامسونگ به دنبال آن است تا هوش مصنوعی ویژه خود را عرضه کند. بر همین اساس در تلاش است تا نظر مساعد گوگل را جلب کرده تا این شرکت به سامسونگ در زمینه توسعه زیرساخت هوش مصنوعی بیکسبی کمک کرده و به این شکل قابلیت‌های بیشتری به این زیرساخت افزوده شود.

سامسونگ به دنبال آن است تا یک دستیار شخصی دیجیتالی هوشمند را شبیه به سیری اپل یا Google Assistant طراحی کند. لی کیونگ تا، مدیر واحد موبایل سامسونگ در کنفرانس خبری این شرکت گفت: «سامسونگ و گوگل همچنان به همکاری‌های استراتژیک خود در ارتباط با گسترش هوش مصنوعی ادامه خواهند داد. هوش مصنوعی بازار نوظهوری است که در آینده دنیای فناوری را دستخوش تحولات اساسی خواهد ساخت.» اما نکته قابل تعملی که در ارتباط با این همکاری باید به آن توجه داشته باشیم این است که زیرساخت بیکسبی که سامسونگ به دنبال طراحی آن است، در اصل یک رقیب اصلی برای دستیار شخصی گوگل موسوم به Google Assistant خواهد بود.

سامسونگ تنها شرکتی نیست که در نظر دارد از فناوری که خود آن‌را طراحی کرده و گوگل مالک آن نیست استفاده کند. شرکت هوآوی نیز به تازگی تایید کرده است که Huawei Mate 9 همراه با آلکسا آمازون ارائه خواهد شد. به نظر می‌رسد اعلام این خبر برای گوگل به هیچ عنوان خوشایند نخواهد بود، به واسطه آن‌که گوگل خود یک دستیار هوشمند را طراحی کرده است. دستیاری که همراه با سرویس‌ها و ویژگی‌های جالب توجه این شرکت روی اسمارت‌فون‌های اندرویدی قرار دارد.

این همکاری در شرایطی اجرایی خواهد شد که پیش‌تر شایعاتی مبنی بر یکسری اختلافات میان گوگل و سامسونگ در ارتباط با نرم‌افزارها و سرویس‌هایی که سامسونگ روی دستگاه‌های اندرویدی نصب کرده بود منتشر شده بود. سامسونگ در این ارتباط گفته است: «این یک همکاری کاملا باز و تعاملی با گوگل خواهد بود. همکاری در حوزه هوش مصنوعی با شرکتی همچون گوگل یک بازار رقابتی را به وجود خواهد آورد که در نهایت باعث پیشرفت اکوسیستم هوش مصنوعی خواهد شد.»

رویکردهایی که در چند وقت اخیر شرکت‌های جنوب شرقی آسیا آن‌را اتخاذ کرده‌اند، سرانجام گوگل را به این فکر انداخت تا به دنبال طراحی اسمارت‌فون‌های اندوریدی وان موسوم به android One در خاک ایالات متحده باشد. در هر حال، چنین به نظر می‌رسد که باید یک استاندارد واحد در این زمینه به وجود آید یا حداقل دو شرکت دانش خود را با یکدیگر ترکیب کنند تا خروجی کار به نوعی باعث پیشرفت هوش مصنوعی شود. حتا اگر چنین اتفاقی رخ دهد، در نهایت بازهم شاهد یک رقابت دیگر خواهیم بود که این مرتبه بر سر نتایج به دست آمده به وجود خواهد آمد.  اکنون باید صبر کنیم تا ببینیم نتیجه این مشارکت و همکاری به کجا خواهد رسید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟