اپلیکیشن جدید بی‌ام‌و دستیار شخصی شما در رانندگی خواهد بود
ماشین‌های خودران یکی از داغ‌ترین بحث‌های دنیای فناوری است؛ هر روز خبرهای جدیدی از ابداعات شرکت‌های بزرگ دنیا در رابطه با این‌گونه ماشین‌ها می‌شنویم اما هنوز تا رسیدن به نقطه کمال راه زیادی در پیش است؛ راهی که شاید چندین سال طول بکشد. اما برای رسیدن از نقطه «الف» به نقطه «ب» می‌توان ماشین‌هایی داشت که کمی هوشمندتر باشند.

بی‌ام‌و یکی از پیشروان این صنعت است و تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده است. آن‌ها در آخرین اقدام اپلیکیشن جدیدی به‌نام «کانکتد» (Connected) معرفی کردند. این اپلیکیشن جدید در طی زمان؛ عادت‌های مالک خود را یاد می‌گیرد و قادر است مسیرهای رانندگی وی را پیش‌بینی کند.

این نرم‌افزار موبایلی روز پنج‌شنبه گذشته در جریان کنفرانس توسعه‌دهنده «بیلد مایکروسافت» رونمایی شد. اپلیکیشن «کانکتد» در حال حاضر بر روی پلتفرم iOS در دسترس است اما هنوز معلوم نیست که نسخه آندرویدی آن چه زمانی عرضه می‌شود. عمده عملکرد اپلیکیشن جدید بی‌ام‌و روی ناوبری متمرکز شده است. می‌توانید زمان تخمینی سفر به مقصد موردنظر را با توجه به شرایط ترافیک در همان لحظه ببینید و مسیرهای ممکن را از گوشی به ماشین ارسال کنید. به‌محض این‌که به مقصد رسیدید؛ اپلیکیشن مذکور مسیرها را جهت راهنمایی 1.5 کیلومتر آخر از محل پارک ماشین تا مقصد به گوشی می‌فرستد.

اتصال به تقویم برای شناسایی محل برنامه‌های زمانی از قبل تعیین شده از دیگر امکانات اپ «کانکتد» است که به‌طور خودکار در داخل اپلیکیشن نمایان می‌شود.

اپ «کانکتد» از پشتیبانی بستر «مایکروسافت آژر» که مبتنی بر ابر است استفاده می‌کند پس می‌توان انتظار داشت که به مرور زمان هوشمندتر شود. درآخر با توجه به استفاده مداوم برنامه در یک بازه زمانی؛ اپ طراحی شده با شناخت عادات شما و مکان‌های ذخیره شده؛ مقصدتان را پیش‌بینی می‌کند. بنابراین نیازی به وارد کردن دستی مقصد قبل از شروع حرکت نخواهید داشت.

بی‌ام‌و به دنبال آن است که هوشمندی این اپ را بیشتر کند. در دموی تبلیغاتی آن که در کنفرانس مایکروسافت به نمایش درآمد؛ این کمپانی نشان داد که در صورت برخورد به ترافیک در مسیرهای تعیین شده؛ اپلیکیشن «کانکتد» قادر است مسیر جدیدی را به شما پیشنهاد دهد یا از خطرات احتمالی که ممکن است در مسیر وجود داشته باشد؛ آگاه سازد.

به‌غیر از ناوبری و مسیریابی؛ «کانکتد» می‌تواند از راه دور درهای ماشین را قفل کرده یا آن را باز کند؛ بوق بزند؛ چراغ‌های ماشین را روشن یا خاموش کند یا تهویه ماشین را به‌کار بیاندازد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟