هوش مصنوعی در خدمت سینما
واتسون تریلر جذابی از فیلم ترسناک مورگان را ساخت!
تریلر فیلم‌ها توسط افراد حرفه‌ای و با حضور عوامل کلیدی فیلم‌ همچون کارگردان‌ ساخته می‌شود. در زمان ساخت تریلرها سعی می‌شود از جذاب‌ترین صحنه‌ها و در عین حال تاثیرگذارترین دیالوگ‌ها استفاده شود تا مخاطب را ترغیب به مشاهده فیلم کنند. اما برای اولین بار تریلر فیلم سینمایی و ترسناک مورگان توسط یک سامانه محاسبات شناختی ساخته شده است. واتسون سامانه هوش مصنوعی آی‌بی‌ام موفق به ساخت تریلری شده است که به تریلرهای معمولی هیچ‌گونه شباهتی ندارد.

شرکت 20th Century Fox از آی‌بی‌ام این سوال را پرسیده بود که آیا واتسون، سامانه محاسبات شناختی هوش مصنوعی آی‌بی‌ام قادر است یک تریلر برای این شرکت بسازد؟ و آی‌بی‌ام به این پرسش در عمل پاسخ داد، آری این‌کار امکان‌پذیر است!

سامانه محاسبات شناختی واتسون همچنان بدون رقیب است. یک سامانه هوش مصنوعی قدرتمند که قادر است در حوزه‌های متنوعی به سازمان‌ها و حتا دولت‌ها سرویس‌دهی کند. سامانه هوش مصنوعی واتسون که در حوزه‌های مختلفی همچون سازمان‌دهی ویدیوهای تد (TED)، همکاری با پزشکان در حوزه سرطان‌شناسی، ارائه دستورالعمل‌های غذایی به رستوران‌ها، پیش‌بینی خرید‌های سال نو، شرکت در مسابقات اطلاعات عمومی و برنده شدن در آن‌ها و همکاری با ادارات دولتی استرالیا را در کارنامه خود دارد، اکنون در تجربه جدیدی به صنعت سینما وارد شد و به خوبی توانست یک تریلر سینمایی را ایجاد کرده و آن‌را تدوین کند.

مطلب پیشنهادی

اولین فیلم‌نامه ترسناک جهان توسط یک روبات نوشته شد
سرآغازی بر یک تحول بزرگ در صنعت سینما

پیشنمایش ترسناک چگونه ساخته شد؟

برای آن‌که واتسون این توانایی را پیدا کند تا تریلر قدرتمند و تاثیرگذاری را طراحی کند، مهندسان و پژوهش‌گران آی‌بی‌ام چیزی بیش از 100 تریلر در ژانر وحشت را در قالب صحنه‌های متنوع و تفکیک شده از یکدیگر در اختیار واتسون قرار دادند تا این سامانه محاسبات شناختی درک کند چگونه می‌تواند یک تریلر ترسناک را به گونه‌ای آماده کند که بهترین صحنه‌های ترسناک در آن قرار گرفته باشد. در ادامه واتسون یکسری تجزیه و تحلیل‌ها را روی تصاویر و فایل‌های صوتی انجام داد و در ادامه آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کرد تا ایده‌ای از ساخت یک تریلر پویا به دست آورد.

زمانی که واتسون فرآیند پردازش فیلم مورگان را به پایان رساند، ده صحنه از فیلم که معادل شش دقیقه از کل زمان فیلم بود را انتخاب کرد. در حالی که یک تدوین‌گر انسانی باید صحنه‌های مختلفی از یک فیلم را برگزیده و آن‌ها به یکدیگر وصل کند تا بتواند یک داستان منسجم از فیلم را آماده کند که به‌طور معمول این فرآیند زمان‌بر است، در مقابل هوش مصنوعی آی‌بی‌ام این فرآیند را در کمتر از 24 ساعت مدیریت و سازمان‌دهی کرد. فرآیند آماده‌سازی یک تریلر سینمایی اگر قرار باشد توسط عامل انسانی ساخته شود، به چیزی در حدود ده تا سی روز زمان نیاز دارد تا یک تریلر خوب طراحی شود.  

چه انتظاری می‌رود؟

لوک اسکات پسر کارگردان معروف ریدلی اسکات، کیت مارا، جنیفر جیسون لی و تعداد دیگری از عوامل فیلم گفته‌اند که تریلر ساخته شده واقعا تحسین‌برانگیز بوده است. تصاویری از چهره افراد وحشت زده، سمبل‌های غیرقابل توضیح و افراد مستاصل شده که از استعاره‌های معروف فیلم‌های ترسناک کلاسیک هستند؛ همگی در این تریلر وجود دارند. یک دختر نوجوان وحشت زده که با استفاده از اصلاح ژنتیکی به یک قاتل فوق بشری تبدیل شده است، هنوز هم شما را متقاعد نمی‌کند که به سینما بروید و این فیلم را تماشا کنید؟

شاید واتسون آی‌بی‌ام در آینده بتواند با شرکت دیزنی در پروژه‌های مشابهی کار کند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟