استقبال از شرکت‌هیا نوپای عرضه‌کننده نرم‌افزار
خرید بزرگ سال سیسکو کدام استارت‌آپ است؟
در حالی که تنها یک ماه از آغاز سال نو میلادی گذشته است، اما در همین مدت کوتاه سه خرید بزرگ از سوی شرکت‌های مایکروسافت، اوراکل و اکنون سیسکو انجام شده است. وجه تشابه هر سه خرید در این است که این شرکت‌ها به سراغ خرید استارت‌آپ‌هایی رفته‌اند که در حوزه نرم‌افزار به فعالیت اشتغال داشته و هر یک در کار خود ابداع کننده یک تجربه تجاری موفق بوده‌اند.

شرکت سیسکو در یک اقدام سریع موفق شد پیش از آن‌که سهام استارت‌آپ AppDynamics به صورت عمومی عرضه شود، این استارت‌آپ را به ارزش 3.7 میلیارد دلار خریداری کند. این استارت‌آپ در زمینه طراحی و توسعه نرم‌افزارهای نظارت بر شبکه به فعالیت اشتغال دارد. سیسکو در پی اعلام خبر خرید این استارت‌آپ گفته است: «نرم‌افزارها و سرویس‌هایی که از سوی AppDynamics عرضه می‌شود به شرکت‌ها کمک می‌کند بر عملکرد برنامه‌های تحت شبکه نظارت داشته باشند.» در حالی که این استارت‌آپ مدت‌ها در انتظار آن بود تا سهام‌اش به صورت عمومی عرضه شده و تبدیل به اولین شرکت حوزه فناوری شود که در سال جاری میلادی پایش به تالارهای بورس باز می‌شود، اما در یک حرکت ضربتی درست در همین هفته از سوی غول بزرگ دنیای فناوری خریداری شد.

مطلب پیشنهادی

اوراکل یک استارت‌آپ فعال در حوزه API تصاحب کرد

این اولین باری نیست که شرکتی همچون سیسکو یک خرید بزرگ را انجام می‌دهد. در حقیقت سیسکو در زمینه خرید استارت‌آپ‌ها سابقه طولانی دارد، منتها همواره این کار را در سکوت خبری انجام می‌دهد. به طور مثال این شرکت چند وقت پیش استارت‌آپ جاسپر تکنولوژی را به ارزش 1.4 میلیارد تصاحب کرد. این‌گونه به نظر می‌رسد که سیسکو به آرامی از رویکرد سنتی و محوری خود که همانا کسب‌وکار سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه است در حال عبور است. ایده شبکه‌ کردن تجهیزات به مرور زمان سیر تکاملی خود را پشت سر گذاشته‌اند و اکنون گونه‌های تازه‌ای از ابزارها به دنیای فناوری وارد شده‌اند که می‌دانند چگونه باید خود را به اینترنت متصل کنند. سیسکو نیز این تغییرات تکاملی را به خوبی درک کرده و تصمیم گرفته است همسو با این تغییرات و البته کمی فراتر از آن‌ها کسب‌وکار خود را متحول سازد. استارت‌آپ AppDynamics نیز بر مبنای همین سیاست‌گذاری‌های جدید خریداری شده است. این شرکت نرم‌افزارهایی را طراحی می‌کند که از این پس مشتریان سیسکو و همچنین شرکای تجاری این استارت‌آپ از طریق آن‌ها می‌توانند با استفاده از این نرم افزارها عملکرد تجهیزات تحت شبکه خود را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند. هیلتون رومانسکی از شرکت سیسکو گفته است: «ما در دو سال گذشته یکی از مشتریان اصلی استارت‌آپ appDynamics  بودیم.»

بر اساس اطلاعات منتشر شده سیسکو در ازای هر سهم مبلغ 26 دلار را به این استارت‌آپ پیشنهاد داده است که در حدود 10 تا 12 دلار فراتر از ارزش اصلی هر سهم این استارت‌آپ است. سیسکو در بخشی از بیانه مطبوعاتی خود گفته است: «امروزه برنامه‌های کاربردی به نیروی محرکه هر شرکتی تبدیل شده و ضامن بقا و موفقیت هر شرکتی هستند. نگه‌داری نرم‌افزارهای کاربردی به شکلی فعال و با حداکثر کارایی در هیچ مقطع زمانی تا به این اندازه مهم نبوده است. متاسفانه این کار بیش از اندازه سخت شده است. امروزه دپارتمان‌های فناوری و طراحان در کشمکش با داده‌هایی هستند که به واسطه پیچیدگی درک آن‌ها بسیار مشکل شده است. ترکیب سیسکو و AppDynamics به ما اجازه می‌دهد شکلی از هوشمندی و دید وسیع را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم که از تجهیزات سخت‌افزار تحت شبکه استفاده می‌کنند. این ترکیب بدون شک امنیت و گسترش‌پذیری را بیش از گذشته تقویت خواهد کرد.» این خرید نه تنها باعث بهبود عملکرد نرم‌افزارهای تحت شبکه خواهد شد بلکه واحد اینترنت اشیا سیسکو را نیز تقویت خواهد کرد. به طوری که دیوید وادوانی مدیرعامل این استارت‌آپ در بخش اینترنت اشیا شرکت سیسکو به کار خود ادامه خواهد داد. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     ثبت اشتراک نسخه آنلاین

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال