تردیدها را از خود دور کنید!
شما احتمالاً موفق‌تر از آنی هستید که فکرش را می‌کنید!
خیلی وقت‌ها در زندگی حس می‌کنیم با وجود سعی و تلاشی که داریم به موفقیت نمی‌رسیم و زندگی به کام ما نیست. این است که خود را سرزنش می‌کنیم و دستاوردهای زندگیمان را نادیده می‌گیریم. با ادامه این روند ممکن است فکر کنیم فرد ناموفقی هستیم و دست به تصمیم‌هایی بزنیم که به نفع ما نیستند. گاهی هم از آن طرف بوم می‌افتیم و فکر می‌کنیم فرد بسیار موفقی هستیم و دیگر انگیزه‌ای برای تلاش کردن در خود نمی‌بینیم.

اکثر ما در یکی از دو میدان تحریف واقعیت قرار می‌گیریم. ممکن است برخلاف واقعیت، فکر ‌کنید که فرد بسیار موفقی هستید، و این یعنی انگیزه‌ای‌ برای تلاش مضاعف ندارید. یا این که ممکن است فکر کنید در زندگی کار خیلی زیادی انجام نداده‌اید و این یعنی ممکن است خودتان را به آب و آتش بزنید، چون فکر می‌‌کنید راه زیادی در پیش دارید.

مطلب پیشنهادی

موفقیت آینده بچه‌ها در گروی شکست امروز!
قاعده همبازی شدن با کودکان!

اگر یک تاجر جاه‌طلب هستید، پس طبق تعریف در گروه دوم قرار می‌گیرید. جاه‌طلبی می‌تواند انگیزه‌ای باشد و شما را در مسیری که پیش رو دارید، تقویت کند و هم می‌تواند برای شما مخرب باشد. با توجه به بحث و گفتگوهای زیادی که در این رابطه وجود دارد می‌توان به این نتیجه رسید که هرگز از شرایط کاملاً راضی نباشید، و هیچ وقت خودتان را ستایش نکنید.

اشتهای سیری‌ناپذیرتان برای تعیین هدف، ممکن است شما را پیش براند، اما اگر با کمی کنترل و توازن این هدف‌گذاری‌ها را متعادل کنید، خطری برای شما در پی نخواهد داشت. سه ترفند زیر به شما در این راه کمک می‌کنند:

1- پیروزی‌هایتان را جشن بگیرید

پیروزی‌هایتان را جشن بگیرید. هر دستاوردی؛ کوچک یا بزرگ، ارزش جشن گرفتن را دارد. ما باید برای به واقعیت پیوستن رویاهایمان تلاش ‌کنیم. گاهی اوقات شما برای رسیدن به اهدافتان باید موانع و سرعت‌گیرهای زیادی را پشت سر بگذارید، به همین دلیل هر پیروزی کوچکی ارشمند است و سزاوار پاداش.

2- روی دیگران حساب کنید

لازم است گروه کوچکی از افرادی را داشته باشید که از نیت شما آگاهند و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اید تا شما را به اهدافتان برساند. به این گروه، گروه اندیشمند می‌گویند. وقتی خودتان موفقیت در کارهایتان را تشخیص نمی‌دهید، گروه اندیشمند شما را به خودتان می‌آورد و یادآور می‌شود که به هدفتان رسیده‌اید.

3- اهداف واقعی بسازيد

هر چه فاصله میان شما و هدفتان بیشتر باشد، بیشتر احساس می‌کنید که به هدفتان نمی‌رسید. مسافت شمارهای واقعی (یعنی تحولات مهم زندگی‌) نه تنها باعث می‌شوند موفقیت‌های خود را به رسمیت بشناسید، بلکه شانس شما را در دست یافتن به اهداف مهمتر افزایش می‌دهند، چون شما انگیزه آن را دارید با تمام آن موفقیت‌های کوچک در طول مسیر، کار را به سرانجام برسانید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟