ترفندهای iOS 9 برای افزایش طول عمر باتری
آیا تا به‌حال به این مشکل برخورد کرده‌اید که عمر باتری دستگاه شما خیلی زود به اتمام می‌رسد؟ اولین نکته‌ای که به ذهن ما می‌رسد، خراب بودن باتری دستگاه است. حال آن‌که خرابی باتری گوشی تنها یکی از عوامل تخلیه زود هنگام انرژی گوشی به شمار می‌رود. اپل به خوبی از این موضوع آگاه شده است و ضمن آن‌که تغییراتی را در گوشی‌های 6S و 6S Plus به وجود آورده است، سیستم‌عامل iOS9 را مورد بازبینی‌های اساسی قرار داده است، به‌طوری که این سیستم‌عامل در مقایسه با پیشینیان خود عملکرد مطلوب‌تری دارد. اما سؤال این است که چگونه می‌توانیم طول عمر باتری آی‌فون خود را افزایش دهیم.

به‌روزرسانی‌های به عمل آمده روی iOS9 باعث شده است تا طول عمر باتری آی‌فون‌ها و آی‌پادها افزایش یابد. جدای از بهینه‌سازی به عمل آمده از سوی اپل که باعث افزایش طول عمر باتری‌ها شده است، راهکارهایی نیز وجود دارند که باید توسط کاربران پیاده‌سازی و اعمال شوند. ما در این گالری عکس سعی می‌کنیم ترفندهایی را به شما معرفی کنیم تا طول عمر باتری دستگاه شما افزایش یابد.

مطلب پیشنهادی: ویدیوی انفجار باطری تلفن همراه و روش های جلوگیری از آن

ذخیرهسازی مصرف انرژی

شاید ویژگی Low Power در این زمینه شاخص‌ترین باشد. حالت Low Power تعدادی از کارکردهای گوشی شما را به حداقل می‌رساند. در نتیجه گوشی شما برای چند ساعت بیشتر انرژی در اختیار خواهد داشت. این ویژگی به‌طور خودکار در وضعیت 20 درصد باتری ظاهر شده و در 10 درصد باتری فعال می‌شود. اما امکان فعال‌سازی دستی آن نیز وجود دارد. برای این منظور به Settings و سپس Battery رفته و گزینه Low Power را فعال کنید.

میزان مصرف انرژی برنامههای کاربردی را کنترل کنید

iOS9 این توانایی را دارد تا جزییات برنامه‌هایی که فشار زیادی به باتری وارد می‌کنند را نشان دهد. با اطلاعاتی که سیستم‌عامل در اختیارتان قرار می‌دهد، می‌توانید تصمیم‌گیری کنید آیا هنوز هم تمایل دارید این برنامه‌ها را در اختیار داشته باشید یا خیر. برای این منظور به Settings و سپس Battery رفته و صفحه را به پایین پیمایش کنید. این گزینه همچنین این توانایی را دارد تا وضعیت چند ساعت قبل باتری مصرف شده را همراه با مدت زمانی که برنامه‌ها باز بوده‌اند را به شما نشان دهد.

ارتباط سلولی را خاموش کنید

بیشتر برنامه‌هایی که آن‌ها را اجرا می‌کنید، بر پایه ارتباطات سلولی کار می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود تا به شدت از باتری گوشی استفاده کنند. برای رهایی از این مشکل به Settings و سپس Cellular رفته، صفحه را به پایین پیمایش کرده و گزینه Use Cellular Data For…. را انتخاب کنید. برنامه‌هایی که به سمت چپ انتقال می‌دهید، تنها زمانی‌ به‌ اینترنت متصل خواهند شد که یک ارتباط پر سرعت همچون وای‌فای وجود داشته باشد.

برنامههای پس‌زمینه را کنترل کنید

برنامه‌هایی که در پس‌زمینه از داده‌ها استفاده می‌کنند را محدود کنید. برنامه‌هایی که در پس‌زمینه با حداقل اطلاعات با ارزش از ارتباطات سلولی یا وای فای استفاده می‌کنند به سرعت باتری گوشی را تخلیه می‌کنند. برای این منظور به Settings-> General-> Background App Refresh رفته و برنامه‌هایی که در نظر ندارید در پس‌زمینه به‌روزرسانی شوند را غیرفعال کنید.

تنظیم خودکار روشنایی را دستی کنید

غیرفعال کردن روشنایی خودکار و تنظیم دستی نور یکی از عوامل مؤثر در کاهش مصرف باتری است. iOS9 از ویژگی روشنایی خودکار برای تنظیم نور صفحه‌نمایش بسته به محیطی که در آن قرار دارید، استفاده می‌کند. اما بهتر است این ویژگی را غیرفعال کنید. برای این منظور به Settings و سپس Display & Brithness رفته و نور صفحه را بین 10 تا 25 درصد کم کنید.

مدت زمان قفل خودکار را کاهش دهید

مدت زمان قفل خودکار را تنظیم کنید. کم کردن مدت زمانی که آی‌فون یا آی‌پاد شما اقدام به خاموش کردن صفحه‌نمایش می‌کند، تأثیر زیادی بر افزایش طول عمر باتری دارد. زمانی‌که گوشی شما روی میز قرار دارد، می‌تواند بازه زمانی یک یا دو دقیقه را تنظیم کنید که صفحه‌نمایش خاموش شود. صفحه‌نمایش روشن به سرعت می‌تواند باتری دستگاه را مصرف کند. برای این منظور به Settings-> General-> Auto-Lock رفته و گزینه مورد نظر خود را 30 ثانیه تا یک دقیقه انتخاب کنید.

نمایش اعلان‌های غیرضروری را غیرفعال کنید

اعلان‌ها هرچند به‌طور مستقیم عاملی برای کاهش عمر باتری به شمار نمی‌روند، اما زمینه‌ساز این‌کار می‌شوند. برنامه‌ها از اعلان‌‌ها برای نشان دادن رخدادهای مختلف استفاده می‌کنند. به‌طور مثال چه ایمیل‌ها یا پیام‌های جدیدی رسیده است و چه کسی در شبکه‌های اجتماعی به شما پاسخ داده است. در نتیجه بهتر است تعدادی از اعلان‌ها را در وضعیت Silent قرار دهید. برای این منظور به Settings-> Notificatons رفته و در زیر گروه اعلان‌ها برنامه‌هایی شبیه به بازی‌ها یا Game Center را که به آن نیازی ندارید، غیرفعال کنید.

به‌روزسانی‌های غیرضروری را غیرفعال کنید

به‌روزرسانی خودکار برنامه‌ها یکی از عوامل اصلی کاهش عمر باتری به شمار می‌رود. iOS9 این توانایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا در پس‌زمینه آهنگ‌ها و برنامه‌های خود را به‌روزرسانی کنند. این ویژگی که نمی‌توان آن‌را یک ویژگی برجسته بر شمرد باعث می‌شود تا عمر باتری خیلی زود مصرف شود. برای پیش‌گیری از به وجود آمدن چنین حالتی به Settings-> iTunes & App Store رفته و گزینه Updates, Apps, Music و Books را غیر فعال کنید.

وای‌فای و بلوتوث را در مواقع ضروری روشن کنید

وای فای و بلوتوث را زمانی که به آن واقعا نیاز دارید، فعال کنید. این یک قاعده کلی بود و روی همه گوشی‌ها صدق می‌کند. زمانی که این دو ویژگی روشن باشند به‌طور مداوم اقدام به اسکن کردن محیط برای پیدا کردن دستگاه‌ها و ارتباطات می‌کنند که در نتیجه انرژی بیهوده‌ای را از دستگاه هدر می‌دهند. برای غیرفعال کردن این مورد به Control Center رفته، دکمه Wi-Fi  گزینه‌ای که از سمت چپ دومی قرار دارد را انتخاب کنید. گزینهBluetooth  نیز دکمه وسط این بخش است. 

فقط موارد ضروری را همسان‌سازی کنید

iCloud این توانایی را دارد تا فرآیند همسان‌سازی آی‌فون، آی‌پاد با دستگاه‌های مک را پیاده‌سازی کند. شاید نیازی نداشته باشید که همسان‌سازی را روی همه چیز انجام دهید. برای این منظور به Settings-> iCloud رفته و گزینه‌هایی که به آن‌ها نیازی ندارید را غیرفعال کنید.

در صورت عدم استفاده GPS را غیرفعال کنید

سرویس‌های مکان‌یابی از GPS برای نشان دادن موقعیت شما استفاده کرده، به شما اعلام می‌دارند اکنون در چه منقطه‌ای قرار دارید. اما در پشت صحنه فرآیند‌های مختلفی را انجام می‌دهند. اگر به مکان‌یابی نیازی ندارید به Settings-> Privacy-> Location Services بروید. در بخش System Services تیک مربوط به همه گزینه‌ها را غیرفعال کنید. همچنین اگر هیچ‌گاه از GPS استفاده نمی‌کنید، ضرورتی برای روشن بودن آن وجود ندارد.

ارتباط مبتنی بر LTE را محدود کنید

ارتباطات LTE را محدود کنید. LTE یا 4G امروزه در هر شهری وجود دارد. این فناوری‌های نسبت به فناوری 3G ارتباط پر سرعت‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این حال بخش قابل توجهی از نیروی باتری را به خود اختصاص می‌دهد. برای محدود‌سازی این گزینه می‌توانید به Settings-> Cellular-> Enable LTE  رفته و Data Only را انتخاب کنید.

حالت لزرشی از عوامل مؤثر کاهش طول عمر باتری است

شاید لرزش گوشی زیاد به چشم نیاید، اما باید بدانید لرزش‌هایی که در اصلاح رایج به آن Vibration گفته می‌شود از یک موتور فیزیکی روی دستگاه به وجود می‌آیند. برای آن‌که این موتور توانایی به لرزش در آوردن گوشی را داشته باشد نیازمند انرژی زیادی است، که همین موضوع به سرعت باتری دستگاه را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. برای غیرفعال‌سازی این ویژگی به Settings-> Sounds رفته و تعیین کنید، آیا گوشی شما برای آگاه‌سازی شما از قابلیت لرزش استفاده کند یا با استفاده از صدای زنگ به شما هشدار دهد.

گوشی را در درجه حرارت مطلوب نگه دارید

گرمای بیش از اندازه برای آی‌فون و آی‌پاد چندان مطلوب نیست. گوشی شما بسته به کاری که با آن انجام می‌دهید، گرمای زیادی را تولید خواهد کرد. سعی کنید گوشی خود را در درجه حرارت مطلوب نگه دارید. گرمای زیاد باعث می‌شود تا باتری به سرعت تخلیه شود.

عادت چک کردن مداوم گوشی را از خود دور کنید

در حالی که انسان همواره وسوسه می‌شود به‌طور مداوم گوشی خود را برای مشاهده پیام‌ها و ایمیل‌ها هر چند دقیقه یک‌بار چک کند، هر بار روشن و خاموش کردن گوشی تأثیر منفی بر عمر باتری گوشی می‌گذارد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟