فعال‌سازی یک ویژگی کاربردی
چگونه می‌توانیم ویژگی Hibernate را در ویندوز 10 فعال کنیم؟
بسیاری از کاربران در زمان کار با کامپیوترهای‌شان علاقه‌ای ندارند در طول یک روز سیستم خود را بارها خاموش و روشن کرده و دقایق متمادی را به انتظار بنشینند تا فرآیند آغاز به کار ویندوز و سرویس‌های جانبی تکمیل شود تا کامپیوتر آماده استفاده شود. در سیستم‌عامل‌های قدیمی همچون ویندوز 7 کاربران از قابلیت خواب زمستانی استفاده می‌کردند اما چگونه این ویژگی را در ویندوز 10 فعال کنیم؟

اگر در منوی شروع ویندوز 10 روی دکمه Power کلیک کنید مشاهده می‌کنید که سه گزینه Sleep، Shut down و Restart در اختیارتان قرار دارد و خبری از Hibernate نیست. اما نگران نباشید این گزینه به سادگی در دسترس‌تان قرار دارد. ابتدا روی منوی شروع کلیک راست کرده و گزینه Power Option را انتخاب کنید. در پنجره ظاهر شده روی گزینه Additional power settings کلیک کنید.

در سمت چپ پنجره ظاهر شده روی لینک Choose what the power buttons do کلیک کنید.

در پنجره ظاهر شده ابتدا روی لینک Change settings that are currently unavailable کلیک کنید تا تنظیماتی که غیر فعال هستند فعال شوند. در ادامه در بخش Shutdown settings گزینه Hibernate را فعال کنید تا گزینه مربوط به این ویژگی در منوی شروع قرار گیرد. فراموش نکنید پس از انجام اینکار باید روی دکمه Save changes که در پایین صفحه قرار دارد کلیک کنید تا تغییرات ذخیره‌سازی شوند.

حالا اگر به منوی شروع بروید و روی دکمه Power کلیک کنید مشاهده می‌کنید که گزینه Hibernate نیز در اختیارتان قرار دارد.

برچسب: