تختخوابی که حس درون خودرو به کودک می‌دهد
تماشا کنید: تخت‌خواب کودک فورد با الهام‌گیری از حرکت خودرو برای خواب راحت
یکی از رویاهای والدین، زود خوابیدن کودکان در هنگام شب است اما همیشه شانس به آن‌ها رو نمی‌کند چون خیلی از این کودکان دوست دارند قبل از خواب گشتی در محل بزنند. شاید به همین خاطر است که شرکت خودروسازی فورد محصولی ساخته که اصلا خودرو نیست بلکه یک تختخواب سفری برای بچه‌های کوچک است.

1606683296_1_0.gif

این تختخواب سفری که "مکس موتور دریمز" (Max Motor Dreams) نام دارد برای کودکانی ساخته شده که دوست دارند قبل از خواب کمی ماجراجویی داشته باشند. این تخت مخصوص با استفاده از صدا و حرکت؛ حس بودن داخل خودرو را برای آن‌ها شبیه‌سازی می‌کند و از یک چراغ LED برای کپی‌برداری از چراغ‌های زرد خیابان استفاده شده است.

مطلب پیشنهادی

تماشا کنید: با این ماگ دیگر دهان‌تان از چای و قهوه داغ نمی‌سوزد
استفاده از عایق‌های فضایی برای لذت بردن از چای و قهوه

صدایی که برای کودک پخش می‌شود در واقع صدای ضبط شده از تردد خودروها و حرکت آن‌ها در خیابان است و توسط اپلیکیشنی که روی گوشی نصب می‌شود ضبط و ذخیره می‌شود. ولی داستان حرکت آن چیست؟ این بخش توسط موتورهای کوچکی که زیر تختخواب تعبیه شده ایجاد می‌شود و با فعال شدن آن‌ها کودک احساس می‌کند که تخت در حال حرکت است.

اگر از همین حالا مجذوب این تختخواب سفری شده‌اید و می‌خواهید دنبال لینک خرید آن باشید، فعلا باید صبر کنید چون فقط یک نمونه از آن ساخته شده است. شرکت فورد برخلاف دیگران حاضر نیست همه پول‌اش را صرف ایده‌های دور از ذهن و خارج از شاخه فعالیت خود کند. آن‌ها کاملا آهسته و با احتیاط حرکت می‌کنند. شاید این ایده در ابتدا خیلی جالب به‌نظر برسد ولی این‌که مورد مقبولیت عمومی قرار بگیرد بحث دیگری است که باید به‌طور دقیق مورد بررسی و کارشناسی قرار بگیرد.

بهتر است فعلا به همین عکس‌های جالب و زیبا بسنده کنیم و از محصولی که فورد برای کودکان ساخته لذت ببریم.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟