بعد از کفش‌های عجیب نایک؛ نوبت به لگو می‌رسد
تماشا کنید: بندهای این کفش به‌کمک لگو بسته می‌شود
آیا شما هم هنگام خرید کفش؛ به‌دنبال مدل‌هایی هستید که بند ندارند؟ شما هم حوصله بستن بند کفش را ندارید؟ پس این محصول جدید برای شما ساخته شده؛ کفشی که بندهای آن به‌صورت خودکار توسط لگو بسته می‌شود.

کفش‌های اسنیکر "نایک مگ" با قابلیت بسته شدن خودکار بندها که چندی است وارد بازار شده ایده یکی از فیلم‌های مشهور هالیوود به‌نام "سفر به آینده: قسمت ۲" را به ذهن می‌آورد. در سال 1989 که این فیلم بر روی پرده نقره‌ای سینما به نمایش درآمد؛ بیشتر در حد یک رویای تخیلی بود. اما حالا شرکت نایک به این ایده؛ شکل واقعی داده است هرچند که هزینه آن فعلا خیلی بالاست.

ولی یک متخصص طراحی صنعتی به‌نام "ویمال پاتل" راه دیگری را برای لذت بیشتر انتخاب کرده است: استفاده از لگو برای ساخت اسنیکری که خودش بندها را می‌بندد. البته مسلم است که کفش وی با توجه به نوع ساختاری که دارد کاربرد آن‌چنانی در دنیای واقعی ندارد.

پاتل هفته گذشته ویدیویی را منتشر کرد تا علاقه‌مندان به کفش و فناوری را بیشتر با ایده خود آشنا کند. در این طراحی؛ از لگو در پهلوها و پشت کفش استفاده شده و با استفاده از آن‌ها و موتوری که برای آن در نظرگرفته شده شکل عجیب و فضایی به این کفش داده است.

وقتی فرد این کفش را به پا می‌کند؛ موتورها وارد عمل می‌شوند و با حرکت خود؛ بندهای کفش را می‌بندند.

پاتل که برای وصل کردن این لگو به کفش از ابزار Dremel و چسب حرارتی استفاده کرده؛ می‌نویسد: "این یک تجربه بسیار سریع ار تلفیق لگو با سایر مواد است." نیروی موتورها از طریق باتری که پشت پاشنه قرار گرفته تأمین می‌شود. به‌گفته پاتل؛ جا برای پیشرفت و بهتر کردن این کفش بسیار است؛ ولی با همین شکل و مکانیزم فعلی هم به‌خوبی کار می‌کند.

لگویی که خودش بندها را می‌بندد ایده جالب و هیجان‌انگیزی است؛ اما بعید است کسی حاضر باشد برای گشت‌وگذار در شهر آن را به‌پا کند.

ویدیوی این کفش عجیب را در زیر مشاهده کنید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟