خبر خوب برای افراد تنبل
کفش‌ نایک با قابلیت بسته‌شدن خودکار بندها از راه رسید + گالری عکس
«تینکر هتفیلد» طراح مشهور نایک از مدت‌ها قبل وعده کفش‌هایی با بندهای مخصوص را داده بود که "سفر به آینده" در سال 2016 را برای علاقه‌مندان محقق می‌کند. حالا این شرکت زمان دقیق ورود آن‌ها به بازار را اعلام کرده است.

کفش‌های جدید نایک به‌نام HyperAdapt 1.0 از روز 28 نوامبر سال جاری در خرده‌فروشی‌های برگزیده از طریق تعیین وقت قبلی در دسترس قرار می‌گیرد. این کفش در حقیقت از روی کفش‌هایی که هنرپیشه مشهور هالیوود «مایکل جی فاکس» در قسمت دوم فیلم "سفر به آینده" استفاده می‌کرد؛ الهام گرفته شده است. «هایدی بورگت» که یکی از کارمندان نایک است در توییت خود اعلام کرده که HyperAdapt 1.0 از دو ماه دیگر یعنی 28 نوامبر برای "تجربه کردن و خرید کردن" در اختیار دوست‌داران این برند و کفش‌های های‌تک قرار می‌گیرد.

با این‌که قیمتی برای این کفش اعلام نشده ولی همه انتظار دارند که با کفشی گران‌قیمت روبرو باشیم.

اگر بخواهیم به‌طور خلاصه درباره مشخصات فنی این کفش صحبت کنیم، باید بگوییم که هر لنگه این کفش دارای یک سیستم بند داخلی است که از تور ماهی‌گیری و یک سنسور داخل کف کفش تشکیل شده است. زمانی‌که فرد پای خود را داخل کفش می‌برد؛ بندها بر پایه الگوریتم محاسبه فشار وارد شده؛ بسته می‌شوند. از آن‌جایی‌که ممکن است ساعت‌ها این کفش بر پای فرد باشد و به‌منظور جلوگیری از خستگی پا؛ در کنار زبانه کفش  دکمه‌هایی تعبیه شده که می‌تواند میزان تَنگی بندها را تنظیم کرد.

وقتی که کفش در حال بسته شدن است یا این‌که باتری آن رو به اتمام است؛ LEDهای که در قسمت پاشنه تعبیه شده روشن می‌شوند. یعنی تمام قسمت‌های الکترونیکی داخل کفش به صاحب خود می‌گویند که زمان عوض کردن کفش‌ها فرا رسیده است.

مدت زمانی‌که برای شارژ این کفش‌ها مورد نیاز است 3 ساعت بوده و هر شارژ کامل تا دو هفته دوام می‌آورد. نایک برای این کفش؛ از یک شارژر مغناطیسی مانند شارژری که اپل برای اپل‌واچ ساخته استفاده کرده است.

نایلون ضخیمی که در بالای اسنیکرها دیده می‌شود تنها برای دید بهتر و افزودن جلوه‌های خاص طراحی شده و هیچ ارتباطی با این‌که پا چقدر فشار به پا وارد می‌شود؛ ندارد. 

سالها است که نایک درباره این نوع کفش صحبت می‌کند. گفته می‌شود که آن‌ها 11 سال است که روی فناوری این کفش در حال کار و تحقیق هستند. اولین بار سال 2011 بود که نایک زمزمه‌های کفشی که بند آن خود به‌خود بسته می‌شود را سر داده بود. اکتبر سال گذشته بود که نمونه‌های اولیه این مدل جالب به معرض دید عموم گذاشته شد.

«تینکر هتفیلد» در خصوص زحماتی که برای ساخت این کفش انجام شده؛ می‌گوید: "درباره پروژه‌ای صحبت می‌کنیم که شاید در نوع خود دشوارترین در تاریخ طراحی و ساخت کفش باشد."

مطمئنا طی هفته‌های آتی اطلات بیشتر در خصوص این کفش؛ قیمت دقیق آن و نحوه وقت گرفتن و نهایتا خرید آن منتشر خواهد شد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟