هوش مصنوعی در خدمت صنعت خودروسازی
ویدیو: همکاری هیوندای با دستیار گوگل رانندگی را دلپذیر می‌کند
شرکت خودروسازی هیوندای خبر از همکاری با آمازون الکسا می‌دهد. نتیجه همکاری مشترک هیوندای با گوگل به رانندگان خودروهایی مانند سانتافه؛ سوناتا یا سایر مدل‌های سازگار اجازه می‌دهد با استفاده از سیستم دستیار صوتی Assistant با اتومبیل خود ارتباط برقرار کنند و فرامین موردنظرشان را انتقال دهند. این تنها یکی از خدماتی است که در نمایشگاه CES 2017 معرفی می‌شود.

1606683296_1_0.gif

به‌عنوان مثال؛ راننده چنین خودرویی می‌تواند با استفاده از دستگاه "گوگل هوم" و گفتن جمله‌هایی مانند "اکی گوگل! سانتافه من را روشن کن و دما را روی 20 درجه سانتیگراد تنظیم کن" یا "به بلو لینک بگو اتومبیل را قفل کند" فرامین خود را اجرا کنند. دستگاه‌هایی مانند الکسا که با صوت کنترل می‌شوند می‌توانند ارتباط خوبی با خودروها برقرار کنند و مالکان با بهره‌گیری از چنین سیستم‌هایی قادر خواهند بود تا خیلی سریع‌تر از اپلیکیشن‌های اسمارت‌فون کارهای موردنظرشان را انجام دهند.

مطلب پیشنهادی

جالب‌ترین خودروی خودران دنیا معرفی شد + عکس
تویوتا حرف‌های زیادی در صنعت خودران‌ها برای گفتن دارد

خودروسازان مختلفی مانند بی‌ام‌و؛ فورد و هیوندای برای دستگاه‌های اکو؛ "Skills" را ارائه کرده‌اند و سیستم دستیار گوگل هم مشابه همین سیستم کار می‌کند.

تصور کنید وقتی سیستم جستجوی گوگل و دستیار AI در کنار هم کار کنند تا چه اندازه کارها ساده‌تر می‌شود. کافی است که راننده از آن بخواهد تا آدرس بهترین فست‌فود را در اختیارش بگذارد. این سیستم وارد عمل شده و با پیدا کردن آن؛ مسیر رسیدن به مقصد موردنظر را در اختیار خودرو می‌گذارد.

این تنها یکی از قابلیت‌هایی است که در نمایشگاه CES 2017‌ معرفی شده است. پیش از این نیز؛ دستگاه‌های اینفوتینمنت مبتنی بر آندروید با مدل‌های فیات کرایسلر از طرف این شرکت رونمایی شد.

در ویدیوی زیر می‌توانید نحوه کار این سیستم و همکاری گوگل و هیوندای را مشاهده کنید:

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟