تویوتا حرف‌های زیادی در صنعت خودران‌ها برای گفتن دارد
جالب‌ترین خودروی خودران دنیا معرفی شد + عکس
نمایشگاه امسال CES تماما روی موبیلیتی تمرکز دارد و یکی از شرکت‌هایی که همگام با این رویکرد پیش می‌رود؛ تویوتا است. این شرکت خودروساز ژاپنی بیشتر از هر چیز به‌خاطر ایده‌های عجیب‌اش معروف است و جدیدترین محصول آن‌ها که در CES 2017 معرفی شده از این قاعده مستثنی نیست.

1606683296_1_0.gif

تویوتا امسال با خودروی Concept-i به لاس‌وگاس آمده است. یک خودروی پیشرفته و مجهز به هوش مصنوعی که از راننده یاد می‌گیرد و رشد می‌کند. این خودرو مانند سایر خودروهای خودران با توجه خاصی پیرامون راننده طراحی شده است.

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: خودروی الکتریکی فوق پیشرفته در نمایشگاه CES 2017
استارت‌آپ معروف صنعت خودرو از ایده‌های مفهومی نامتعارف فاصله می‌گیرد

محصول جدید تویوتا توسط مرکز تحقیقات Calty Design در «نیوپورت بیچ» در کالیفرنیا طراحی شده و ممکن است در نگاه اول خیلی خشن و سرکش به‌نظر برسد؛ اما Concept-i بخشی از یک پلتفرم پیشرفته است.

شاید طراحی این خودرو به یکی از مدل‌های شرکت آئودی که در فیلم "I, Robot" مورد استفاده قرار گرفت شبیه باشد اما تویوتا تأکید می‌کند که طراحی خودروی جدید آن‌ها با هدف رقم زدن لذتی گرم و دوستانه برای راننده و سرنشینان آن صورت گرفته است.

خودروی جدید تویوتا از یک سیستم هوش مصنوعی پیشرفته استفاده می‌کند تا انتظارات علاقه‌مندان را برآورده کند؛ الهام‌بخش تخیلات آن‌ها باشد و باعث بهتر شدن شرایط زندگی‌شان شود. این سیستم هوش مصنوعی پیشرفته و فوق‌العاده قدرت‌مند "Yui" نام دارد و قادر است خودرو را به راننده‌ای که پشت آن نشسته متصل کند و به‌تدریج رفتارها و عادت‌های وی از قبیل الگوهای رانندگی؛ زمان‌بندی‌ها؛ توقف‌های متناوب و بسیاری چیزهای دیگر را فرا بگیرد.

هم‌چنین این خودرو با تجهیزاتی که به‌کار گرفته باعث بالا رفتن میزان ایمنی می‌شود. یکی از این سیستم‌ها یک محرک بصری و لمسی است که در هر دو حالت نرمال و خودران حرکات راننده را تحت‌نظر دارد.

سیستم اینترفیس پیشرفته این خودرو درست وسط داشبورد تعبیه شده و دیگر جایی برای استفاده از تاچ‌اسکرین‌های معمول نیست. به‌جای آن از یک چیز به‌نسبت ساده‌تر استفاده شده که تویوتا به آن "Visual Representation" مربوط به سیستم AI می‌گوید و قادر است به‌سرعت اطلاعات حیاتی و مهم را با راننده و سرنشینان آن درمیان بگذارد.

این سیستم از نور؛ صدا و حتی لمس برای تعامل با کسانی که داخل آن هستند استفاده می‌کند. با توجه به این‌که در طراحی داخل این خودرو هیچ جایی برای نمایشگرها درنظر گرفته نشده؛ اطلاعات فقط در زمان و جایی که به آن‌ها نیاز است ارائه می‌شوند. در کنار آن؛ پروژکتورهایی در نظر گرفته شده که در صورت وجود نقاط کور برای راننده به وی اطلاع می‌دهد.

در قسمت بیرونی خودرو هم از قابلیت‌های مختلفی استفاده شده است. درها به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌اند که با نزدیک شدن سرنشیان به ‌آن‌ها خوش‌آمد می‌گوید و در قسمت عقب خودرو متن وسیگنال‌هایی نمایش داده می‌شود که به دیگران بابت خطرات احتمالی و پیش رو گوش‌زد می‌کند.

در مورد منبع تولید قدرت در این خودرو اطلاعاتی داده نشده ولی به‌نظر می‌رسد با یک خودروی الکتریکی سروکار داریم. هم‌چنین معلوم نیست که این مدل به تولید انبوه برسد.

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟