دِرون‌ها بلای جان امنیت فرودگاه‌ها
تماشا کنید: تفنگی فوق‌العاده عجیب برای سرنگونی دِرون‌ها
سیستم‌‌های بسیار زیادی برای از بین بردن و منهدم کردن دِرون‌های خودسر و خطرناک وجود دارد؛ اما همه آن‌ها یک مشکل نسبتا بزرگ دارند: برای منهدم کردن دِرون‌ها؛ باید خیلی به آن‌ها نزدیک شد. حالا اگر این هواپیمای روباتیک در حال حمل بسته‌های مواد منفجره باشد؛ مسلما خیلی خطرناک خواهد بود.

اما "دِرون شیلد" (DroneShield) بر این عقیده است که می‌تواند کمک کند. محصول پیشنهادی آن‌ها "دِرون گان" (DroneGun) است. این وسیله قادر است تا سیگنال‌های دِرون شامل GPS و GLONASS را تا فاصله 1.2 کیلومتر از کار بیاندازد. اما برخلاف سایر محصولات مشابه؛ این وسیله دِرون‌ها را از بین نمی‌برد. بلکه آن‌ها را مجبور می‌کند تا در همان نقطه فرود بیایند یا به نقطه آغازین خود برگردند. تیم‌های ضد دِرون به کمک این فناوری نه‌تنها قادر هستند تا در یک فاصله امن؛ هرگونه تهدید را خنثی کنند؛ بلکه توان شناسایی مکان آن‌ها را هم دارند.

مطلب پیشنهادی

دِرون‌ها سفارش پیتزای شما را درب منزل تحویل می‌دهند!
برای نخستین بار در نیوزیلند راه‌اندازی شد

با وزن 5.8 کیلوگرم؛ قاعدتا با سبک‌ترین وسیله از این دست سروکار نداریم؛ اما پرتابل بودن آن به‌حدی است که می‌تواند توسط یک نفر مورد استفاده قرار گیرد. برای کار کردن با آن؛ نیازی به دوره‌های آموزشی تخصصی نیست؛ به‌همین دلیل استفاده از آن برای کارمندان بخش امنیت ساده خواهد بود.

این‌که دِرون گان را در دنیای واقعی ببینیم، مسئله دیگری است. تا به‌امروز شرکت سازنده آن نتوانسته تأییدیه FCC را کسب کند. پس استفاده از آن؛ در خاک آمریکا غیرقانونی است. اما درصورت قانونی شدن؛ می‌تواند به انهدام دِرو‌ن‌های در حال پرواز در فرودگاه‌ها کمک کند. علاوه بر آن؛ از سربازان در برابر حملات دِرونی محافظت کند و هم‌چنین در شرایط و موقعیت‌هایی که امکان نزدیک شدن به هدف وجود ندراد؛ کاربرد دارد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟