برای نخستین بار در نیوزیلند راه‌اندازی شد
29/08/1395 - 00:38
دِرون‌ها سفارش پیتزای شما را درب منزل تحویل می‌دهند!
تا به‌حال به این فکر کرده‌اید که در آینده پیتزا به چه روشی به در خانه مشتریان می‌رسد؟ به‌نظر می‌رسد که آینده از همین الان شروع شده است: برند معروف "دومینو" از این به‌بعد غذای خود را از طریق دِرون خودران برای مشتریان ارسال می‌کند.

1606683296_1_0.gif

رستوران‌های زنجیره‌ای فست‌فود دومینو اعلام کرد که سرویس ارسال غذا با بهره‌گیری از دِرون‌ها رسما در نیوزیلند راه‌اندازی شد. برای این منظور؛ آن‌ها مدتی است که با شرکت Flirtey کار می‌کنند تا بتوانند این سیستم را پیاده‌سازی کنند. در حال حاضر؛ این سرویس در اختیار گروه مشخصی از مشتریان دومینو قرار گرفته است.

«دون مِیجی» مدیرعامل گروه دومینو در این‌باره می‌گوید: "استفاده از دِرون‌ها در سیستم تحویل غذا باعث می‌شود بتوانیم سفارش‌های خود را در محدوده وسیع‌تر با سرعت بالاتر و ایمنی بیشتر ارائه دهیم. به این معنی که؛ از حالا به‌بعد تعداد بیشتری از مشتریان می‌توانند سفارش غذای خود را به‌صورت کاملا داغ و تازه در عرض تنها 10 دقیقه تحویل بگیرند."

سیستم ارسال با دِرون با سیستم سفارش آنلاین غذای دومینو یک‌پارچه شده و این برند امیدوار است که ظرف مدت زمان کوتاهی بتواند سیستم ارسال با دِرون را در مناطق بیشتری به مشتریان ارائه دهد.

هنوز هیچ خبری مبنی بر این‌که قرار است این سیستم وارد آمریکا شود اعلام نشده ولی ظاهرا Flirtey در حال کار روی آن است. نخستین بار اوایل سال جاری میلادی بود که Flirtey سرویس تحویل کالا با دِرون را در نوادای آمریکا اجرا کرد. آن‌ها در این تست ارسال اضطراری آب؛ غذا و جعبه کمک‌های اولیه را با موفقیت انجام دادند. خیلی جالب به‌نظر می‌رسد؛ ولی بعید است که شهروندان آمریکایی‌ به این زودی‌های بتوانند سفارش‌های خود را از طریق دِرون‌های در حال پرواز تحویل بگیرند؛ چون قوانین و استانداردهای آمریکا در خصوص دِرون‌ها بسیار سفت‌وسخت است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟