رونمایی در نمایشگاه CES 2016
تویوتا می‌خواهد نقشه‌های ویدیویی راهنمای ترافیک برای خودران‌ها تولید کند+ ویدیو
شاید تسلا از ماشین‌های مدل S برای تهیه نقشه‌های GPS استفاده کند؛ اما تویوتا قصد داردیک گوگل استریت ویو بی‌درنگ و واقعی را معرفی کند. تویوتا اعلام کرده است یک سیستم نقشه‌برداری فوق دقیق را در نمایشگاه CES 2016 ارائه خواهد داد.

1606683296_1_0.gif

در این روش نقشه‌برداری از دوربین‌های دیجیتال با بالاترین کیفیت در کنار واحدهای GPS استفاده شده و در تعداد زیادی از ماشین‌های خود در سطح شهر آن‌ها را جاسازی کرده است. داده مربوط به ویدئو و GPS بعد از گرد‌آوری به مرکز داده تویوتا ارسال می‌شود و در این مرکز؛ اطلاعات به‌صورت خودکار در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند؛ تصحیح و به‌روز رسانی می‌شوند تا نقشه‌های فوق دقیق تهیه شود به‌طوری‌که یک منطقه وسیع را تحت پوشش قرار دهد.

تویوتا از این اطلاعات که دائما در حال به‌روزرسانی هستند و نقشه‌های بصری با جزئیات کامل برای ماشین‌های خودران خود استفاده می‌کند چون این‌گونه ماشین‌ها باید از شرایط جاده‌ها؛ بار ترافیکی و علائم ترافیکی مطلع باشند. و اگر ماشین‌های خودران قبل از برخورد با این مسائل از وجود آن‌ها آگاه باشند مسلما بهتر خواهد بود.

خیلی از عکس‌های کیفیت بالایی که امروزه وجود دارد قدیمی هستند و به‌ندرت به‌روزرسانی می‌شوند. اگر فکری برای آن اندیشیده نشود؛ مطمئنا ماشین‌های خودران تویوتا به مشکل جدی روبرو می‌شوند. اگر نقشه‌ها همیشه در حال به‌روزرسانی باشند شاهد بروز اتفاقات ناگوار نخواهیم بود.

اگرچه تویوتا اعلام کرده که این نقشه‌های باکیفیت و فوق دقیق فقط محدود به بزرگ‌راه‌ها است؛ اما ابراز امیدواری کرده که در آینده شاهد پیاده‌سازی این سیستم در خیابان‌های معمولی شهر باشیم. وقتی این اتفاق بیافتد؛ نقشه‌های بی‌درنگ می‌توانند فضاهای خالی پارک را پیدا کرده و اطلاع دهند. فرض کنید ماشین شما اطلاع دهد که در یکی از خیابان‌ها یک جای خالی پیدا شده؛ بلافاسله این قضیه از طریق فناوری کلاود اطلاع داده می‌شود. این فناوری بی‌شک کاربردهای بسیاری خواهد داشت و حتی ایده‌هایی که تا به‌حال به آن‌ها فکر نشده نیز با این سیستم پیاده‌سازی می‌شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟