مراکز داده‌ای با بالاتری استاندارهای جهانی
تماشا کنید: سفری به اعماق مراکز داده گوگل + زیرنویس فارسی
همه ما با گوگل آشنا هستیم و در طول روز بارها و بارها از سرویس‌های مختلف این شرکت همچون پست الکترونیک و البته موتور جست‌وجوگر این شرکت استفاده می‌کنیم. آیا تا به حال از خود سوال کرده‌اید داده‌هایی که به راحتی در اختیار شما قرار می‌گیرند در کجا ذخیره‌سازی می‌شوند؟

مراکز داده‌ای که گوگل آن‌ها را طراحی کرده است در مقایسه با سایر نمونه‌های دیگر وجه تمایز مشخصی دارند. این مراکز داده‌ها روزانه به میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان سرویس‌دهی می‌کنند و میلیاردها صفحه و رکورد اطلاعاتی را در خود جای داده‌اند. در حالی که ذخیره‌سازی این حجم از داده‌ها به فضای زیادی نیاز دارد، در همان حال خنک‌سازی این مراکز داده و مهم‌تر از آن تامین انرژی این مراکز داده نیز خود مقوله مهمی به شمار می‌رود. گوگل برای تامین انرژی موردنیاز مراکز داده خود و مهم‌تر از آن خنک‌سازی این مراکز داده از راهکارهای خاصی استفاده می‌کند. راهکارهایی که همه آن‌ها مختص گوگل بوده و در عمل کارایی خود را نشان داده‌اند. نکته جالب توجهی که در خصوص مراکز داده گوگل وجود دارد این است که حتا برجسته‌ترین کارمندان این شرکت نیز قادر نیستند بدون مجوزهای لازم به این مراکز داده حتا نزدیک شوند. اما برای آن‌که بتوانید بدون دردسر درون این مراکز داده گوگل را مشاهده کنید پیشنهاد می‌کنیم به ویدیوی زیر نگاهی داشته باشید. بدون شک نکات ارزشمند بسیاری در این ویدیو وجود دارد. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز