شبکه‌سازی با قابلیت Homegroup ویندوز
چگونه با روتر بی‎سیم دو کامپیوتر را به یکدیگر متصل کنیم
کامپیوترهایی که به یک شبکه یکسان متصل شده باشند را می‎توان از طریق یک قابلیت در ویندوز به نام homegroup به یکدیگر متصل کرد. این قابلیت به کامپیوترها اجازه می‎دهد چاپگر و فایل‎های خود را باهم به اشتراک بگذارند.

1606683296_1_0.gif

اگر چه شما از طریق امکانات Remote Desktop هم می‎توانید از راه دور به کامپیوترهای دیگر متصل شده و با آنها کار کنید، اما در این روش کاربر نمی‎تواند به فایل‎های کامپیوتر مقصد دسترسی داشته باشد. صاحبان مشاغلی که قصد دارند به کارمندان خود این اجازه را بدهند تا به دیگر کامپیوترها متصل شده و به اسناد موجود در آنها دسترسی داشته باشند می‎توانند با تنظیم گزینه homegroup ویندوز این امکان را برای آنها فراهم کنند.

مطلب پیشنهادی

چگونه با کابل اترنت یک لپ‎تاپ را به کامپیوتر متصل کنیم
یک راه سریع و بی‌دردسر برای نقل و انتقال فایل‎های شما

برای این منظور:

1. به شبکه روتر خود متصل شوید. روی دکمه استارت ویندوز کلیک کرده و عبارت homegroup را در کادر جستجو تایپ کنید. بعد کلید اینتر را فشار دهید یا در نتایج جستجو HomeGroup را انتخاب کنید.

2. روی گزينه Create a Homegroup کلیک کنید. تمام گزینه‎های موجود در صفحه را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

3. کلمه عبور نمایش داده شده را یادداشت کنید. بعد روی دکمه Finish کلیک کنید تا تنظیمات لازم برای برقراری ایستگاه کاری تکمیل شود.

4. گزینه Change Advanced Sharing Settings را انتخاب کنید. سپس برای مشاهده تمام گزینه‎های موجود برای تنظیمات روی Home or Work کلیک کنید.

5. روی Turn On Password Protected Sharing کلیک کنید تا از امکان اتصال کاربران غیرمجاز و دسترسی آنها به فایل‎ها و دستگاه‎های موجود در این کامپیوتر جلوگیری شود. حالا روی Save Changes کلیک کنید.

6. در کامپیوتر دوم نیز طبق مراحل بالا HomeGroup را باز کنید. روی گزينه Join Now کلیک کنید و تمام گزینه‎های موجود را انتخاب کنید. روی Next و بعد Finish کلیک کنید تا تنظیمات لازم برای برقراری ایستگاه کاری تکمیل شود.

7. دستورالعمل شماره 5 را دنبال كنيد تا با استفاده از کلمه عبور از امکان اتصال کاربران غیر مجاز و دسترسی آنها به فایل‎ها جلوگیری شود.

8. روی دکمه استارت و file explorer کلیک کنید. در پنجره باز شده از گزينه‎های سمت چپ Homegroup را انتخاب کنید. حالا از فهرست موجود کامپیوتر مورد نظر را انتخاب کنید و بعد نام کاربری و کلمه عبور اتصال به آن را وارد کنید تا به محتوای به اشتراک گذاشته شده آن دسترسی پیدا کنید.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟