چگونه اینترنت را بین دو کامپیوتر شخصی به اشتراک بگذاریم
این روزها دیگر کامپیوتری که به اینترنت متصل نباشد را نمی‎توان به درستی استفاده کرد. از طرفی اتصال مستقیم به اینترنت برای همه کامپیوترها نیز میسر نیست و باید اینترنت یکی را با دیگری به اشتراک گذاشت. به اشتراک گذاشتن اینترنت بین دستگاه‎های موبایل کار نسبتا راحتی است، اما در مورد کامپیوتر شخصی موضوع کمی‎ پیچیده‎تر است. با این وجود روش‎هایی وجود دارد که از طریق آن می‎توان اینترنت را بین دو کامپیوتر ویندوز به اشتراک گذاشت.

به اشتراک گذاشتن اینترنت بین دو کامپیوتر مجهز به سیستم عامل ویندوز کار نسبتا سرراستی است و از چند طریق می‎توان این کار را انجام داد. در ادامه با روش‎های انجام این کار آشنا خواهیم شد.

1. وای‎فای

در صورتی که از دستگاه‎هایی استفاده می‎کنید که امکان استفاده از قابلیت وای‎فای را دارند، هیچ روشی سریع‎تر از اتصال دو کامپیوتر از طریق وای‎فای وجود ندارد. برای اتصال از طریق وای‎فای تنها کافی است به بخش Settings>Network>Mobile Hotspot برويد. سپس گزینه Share My Internet Connection را روی وضعیت روشن قرار دهید. در این حالت سایر کامپیوترها می‎توانند به این وای‎فای متصل شده و از اینترنت آن استفاده کنند.

2. Network Bridge

اول از همه گزینه به اشتراک گذاری اینترنت را غیرفعال کنید. این گزینه معمولا در کنترل پنل و آداپتور شبکه شما از طریق گزینه Allow other network users to connect انجام می‎شود. سپس از داخل پنجره Change Adapter Settings کلید Ctrl را نگه داشته و روی آداپتوری که به اینترنت متصل است کلیک کنید. روی یکی از آداپتورها راست کلیک کنید و بعد روی گزينه Bridge Connections کلیک کنید. حالا تنها کافی است روی کامپیوتری که نیاز به اتصال به اینترنت دارد آداپتور شبکه را یک بار غیرفعال و دوباره فعال کنید.

3. Internet Connection Sharing

در این روش باید دو کامپیوتر را با استفاده از کابل اترنت به یک دیگر متصل کرده باشید. بعد از داخل کنترل پنل به بخش Network and Sharing Center برويد. در اینجا گزینه Change adapter settings را پیدا کنید و روی آداپتوری که به اینترنت متصل است راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در کادر Properties روی تب Sharing کلیک کنید و گزینه Allow Other network users to connect… را فعال کنید. روی کامپیوتر دوم روی بخش Home networking connection کلیک کرده و آداپتور اترنت یکسان با کامپیوتر اول را انتخاب کنید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال