نقطه مشترک موفقیت
ویژگی مشترک تمام شرکت‌ها و مدیران موفق
آیا تا به حال از خود این سوال را پرسیده‌اید، نقطه اشتراک شرکت‌های موفق حوزه تجارت و به ویژه فناوری چیست؟ سیندی هس فارغ‌التحصیل Cornell Law School که نامش در میان فهرست 500 زن قدرتمند در حوزه وکالت فناوری به چشم می‌خورد و سابقه همکاری با تعدادی از شرکت‌های برتر دنیای فناوری همچون NextDoor، Gopro، Fitbit و... را در کارنامه خود داشته و اکنون در شرکت Fenwick & West که خدمات جامع حقوقی را به شرکت‌های فناوری ارائه می‌کند، کار می‌کند، به این سوال پاسخ داده است.

هس با استارت‌آپ‌های حوزه فناوری در سطوح مختلف از آغاز شکل‌گیری استارت‌آپ‌ها تا ورود عمومی آن‌ها به دنیای حرفه‌ای همکاری داشته است. او به خوبی می‌داند که شرکت‌های بزرگ و مطرح حداقل در یک یا دو صفت شاخص با یکدیگر وجه اشتراک دارند. سونیل راجارمان، به تازگی مصاحبه‌ای با هس داشته است. در این مصاحبه سونیل از هس درباره بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌ها و مشکلات قانونی که این شرکت‌ها در طول حیات خود با آن‌ها روبرو شده‌اند سوالاتی پرسیده است.

شما با تعدادی از شرکت‌های طراز اول کار کرده‌اید. به نظر شما شرکت‌های موفق چه ویژگی‌های مشترکی دارند؟

سیندی هس: همه این شرکت‌ها کار خود را با یک رهبر آغاز کرده‌اند. هر شرکت موفقی که من با آن کار کرده‌ام یک رهبر بزرگ را در راس هرم خود داشته است. رهبران بزرگ پر شور و سرسخت هستند. آن‌ها آن‌چه را تصور می‌کنند چشم‌انداز آینده شرکت‌ آن‌ها است با جدیت دنبال کرده و برای رسیدن به این هدف از هیچ‌گونه تلاشی چشم‌پوشی نمی‌کنند. رهبران بزرگ در نهایت به لحاظ کار سخت الها‌م‌بخش تیم خود هستند. آن‌ها به هر فردی در شرکت خود اجازه می‌دهند روی یک چشم‌انداز منحصر به فرد متمرکز شود. هدفی که عمدتا  دشوار بوده ولی با متمرکز به سرانجام می‌رسد.

مدیران برجسته‌ای که با آن‌ها همکاری داشته‌اید چه افرادی بودند؟

سیندی هس: من با تعدادی از مدیران برجسته و ممتاز کار کرده‌ام، اما برجسته‌ترین آن‌ها نیراو تولیا از NextDoor، نیک وودمن از goPro و آماندا کلو از 6sense بودند. نیراو با مثال‌ها و دستورات صادقانه تیم خود را رهبری می‌کند. اگر او قادر به انجام کاری نباشد، از هیچ‌کس از افراد تیم خود درخواست نمی‌کند آن کار را انجام دهند. وودمن مظهر عشق، شور و دوراندیشی است. دوراندیشی او به مراتب فراتر از یک هدف کوتاه مدت است و همواره سعی می‌کند به چشم‌انداز رویایی خود رنگ واقعیت ببخشد. آماندا به مثابه فردی است که همواره یک فرهنگ مثبت اندیشی و پایداری را مقابل دیدگان شما قرار می‌دهد. او یکی از برجسته‌ترین افرادی است که من از نزدیک دیده‌ام. آماندا، انسانی است که موفقیت تیم خود را به منظور تبدیل شدن به یک شرکت کامل برجسته می‌سازد. او فردی است که همواره فرصت‌های خوبی را برای شرکت خود خلق می‌کند. آماندا به خوبی می‌داند چگونه باید به کارمندان خود انگیزه دهد.

چه مشکلات قانونی ممکن است پیش روی شرکت‌ها قرار داشته باشد؟ مشکلاتی که آن‌ها به طور جدی مورد توجه قرار نداده‌اند؟

ماهیت نیروی کار پیوسته در حال تغییر است، به ویژه با ظهور شرکت‌های زیادی که به دنبال جذب نیرو هستند. به نظر من شرکت‌ها در خصوص بحث دستمزدهای کارمندان و معافیت‌های مالی باید تصمیمات درستی را اتخاذ کنند. این یک مسئله جدی است. قوانین جدید اضافه کاری که از اول دسامبر اجرایی خواهند شد، تاثیر بسیار زیادی بر هزینه‌های عملیاتی شرکت‌ها و به طبع آن بر پرداخت اضافه کاری در دستمزدها و ساعات کار خواهد گذاشت. آگاهی از این قوانین و طبقه‌بندی کارکنان در این مقطع زمانی اهمیت ویژه‌ای دارد. گذشته از آن، هر شرکتی در بدو تاسیس و آغاز به کار خود باید درباره حقوق صاحبان سهام و تخصیص سهام اطلاع درستی داشته باشد. اگر در نظر دارید خود را از مشکلات غیر ضروری که ممکن است در آینده به چالش بزرگی برای شما تبدیل شوند، رها کنید بهتر است از همین ابتدا کار خود را بر مبنای اصول اولیه و درست آغاز کنید. 

=========================

شاید به این مطالب هم علاقه‌مند باشید:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟