حملات DDos طی ۵ روز صورت گرفت
زیرساخت‌های هندوستان هدف حملات وسیع هکرها قرار گرفت
در یک ماه اخیر، زیرساخت‌‌های بسیاری از کشورها مورد حمله هکرها قرار گرفته‌‌اند که حمله به زیرساخت‌های انرژی اروپا، از آخرین نمونه‌‌های نفوذ با روش DDos بود. اما روز گذشته پلیس هند اعلام کرد فراهم‌کننده اصلی اینترنت این کشور هدف بزرگترین حمله سایبری در 10 سال اخیر قرار گرفته است. این حمله توسط ISP اینترنتی شهر بمبئی و پس از مشاهده افزایش ترافیک اینترنت به بیش از 200 گیگابیت بر ثانیه به پلیش گزارش شد.

طی هفته گذشته بزرگ‌ترین حمله‌ی سایبری دهه اخیر هند، به فراهم‌کننده‌های اینترنت (ISP) رخ داده است. بریجش سینگ، مسئول تیم اقدامات اضطراری رایانه‌ای هند، پس از انتشار این خبر اعلام کرد: "تیم‌های تخصصی این شرکت در حال مبارزه با هکرها هستند و تا روشن نشدن جوانب مختلف این نفوذ گسترده، نمی‌توان به هیچ خبری در این مورد اعتماد کرد." درحالی‌که حملات DDOS، معمولاً دو تا چهار ساعت ادامه دارند و گهگاه میزان محدودی قربانی می‌گیرند، حملات اخیر به هند چهار تا پنج روز ادامه داشته و زیرساخت‌های کوچک و متوسط این کشور را به نابودی کشیده است.

هنوز هیچ کشور یا گروه خاصی، مسئولیت انجام این حملات سایبری گسترده به هند را بر عهده نگرفته است. مقامات هندی نیز از هیچ نام خاصی، به‌عنوان عامل احتمالی حمله یاد نکرده‌اند و همه چیز را به مشخص شدن نتیجه تحقیقات در این زمینه واگذار کرده‌اند. این روزها حملات اختلال سرویس توزیع شده به یکی از معضلات رایج امنیتی در کشورها تبدیل شده است و روزانه، خبرهای متعددی مبنی بر انجام یک حمله اختلال سرویس توزیع شده به یکی از مراکز دولتی یا خصوصی در گوشه‌ای از جهان، روی خروجی خبرگزاری‌های دنیا منتشر می‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟