آسیب پذیری در واتس اپ
چگونه حساب کاربری واتس اپ خود را ایمن کنیم
یک آسیب پذیری در واتس اپ که روی تمام نسخههای مخصوص آیفون و اندروید این اپلیکیشن اثر می‌گذارد به هکرها امکان می‌دهد تا به گوشی قربانی دسترسی پیدا کرده و جاسوس افزارهایی را روی آن نصب کنند.

واتس اپ می‌گوید انواع مختلفی از گوشی‌های هوشمند که در اصل توسط گروه NSO توسعه پیدا کرده‌اند تحت تاثیر این جاسوس افزار قرار گرفته است. روش کار به این صورت است که در زمان برقراری یک تماس با یک حساب واتس اپ، حتی اگر این تماس پاسخ داده نشود، باعث نصب یک نرم افزار جاسوس افزار می‌شود.

چگونه از نصب جاسوس افزار از طریق واتس اپ جلوگیری کنیم

راهکار ایمن نگه داشتن حساب کاربری واتس اپ و تلفن هوشمند شما بسیار ساده است. این آسیب پذیری در آخرین به‌روزرسانی این اپلیکیشن برطرف شده است، بنابراین تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آخرین به‌روزرسانی را روی گوشی خود نصب کنید. برای این که مطمئن شوید آخرین نسخه از اپلیکیشن واتس اپ را گوشی خود دارید:

در اندروید

  • Google Play Store را اجرا کنید.
  • روی منو تقه بزنید و به بخش My Apps & Games برويد.
  • در فهرست اپلیکیشن‌های موجود روی دکمه Update کنار WhatsApp Messenger تقه بزنید.

در iOS

  • App Store را اجرا کنید.
  • WhatsApp Messenger را جستجو کنید.
  • روی Update تقه بزنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال