افزونه جعلی در فروشگاه کروم
37 هزار کاربر قربانی افزونه جعلی Adblock Plus شدند
افزونه جعلی Adblock Plus که موفق شده بود در سایت رسمی کروم وارد شود تا به این لحظه 37 کاربر مرورگر کروم را قربانی خود ساخته است.

اگر جزء آن گروه از کاربرانی هستید که افزونه Adblock Plus را در مرورگر کروم مورد استفاده قرار می‌دهید و به تازگی این افزونه را دانلود کرده‌اید بهتر است همین امروز افزونه‌ای که نصب کرده‌اید را مورد بررسی قرار دهید. به دلیل این‌که یک نسخه جعلی از افزونه Adblock plus موفق شده است از فرآیند احراز هویت گوگل با موفقیت عبور کرده و خود را به جای افزونه واقعی در فروشگاه رسمی کروم جا بزند. گوگل پس از آن‌که کاربری به نام SwiftOnSecurity در توییتی به این موضوع اشاره کرد افزونه فوق ‌را از فروشگاه کروم حذف کرد، با این وجود بر اساس گزارش منتشر شده 37 هزار کاربر قربانی افزونه جعلی شده‌اند.

SwiftOnSecurity می‌گوید این افزونه جعلی از سوی یک توسعه‌دهنده جعلی طراحی شده و از کلمات کلیدی و نام محبوب افزونه Adblock Plus استفاده کرده است. در حقیقت شناسایی افزونه جعلی فوق از سوی کاربران کار سختی بوده، به واسطه آن‌که نام طراح Adblock Plus بوده و همچنین تعداد قابل توجهی بررسی در ارتباط با این افزونه جعلی به ثبت رسیده است. زمانی که افزونه فوق روی سامانه کاربران نصب شود به شکل فزاینده‌ای تبلیغات مختلف را به سمت مرورگر آن‌ها روانه کرده و زبانه‌های زیادی را در مرورگر کاربر باز می‌کند. در حال حاضر هنوز به درستی مشخص نیست افزونه فوق در کنار باز کردن تبلیغات مخرب چه کار دیگری را انجام می‌دهد. به عنوان یک راهنمایی کلی اگر افزونه Adblock Plus را روی مرورگر خود نصب کردید اما در ادامه مشاهده کردید پس از دانلود و نصب تبلیغات تصادفی را مشاهده می‌کنید، اطلاع داشته باشید که افزونه جعلی را نصب کرده‌اید.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز