وسیله‌ای که از دِرون و پای اختاپوس الهام گرفته
دِِرونی که از دیوار راست بالا می‌رود!
اگر خاطرتان باشد سال گذشته؛ شرکت دیزنی یک روبات به‌نام «ورتیگو» ساخت که می‌توانست از روی دیوارها بپرد. حالا این مفهوم یک قدم فراتر رفته و با الهام از دِرون به این قدرت رسیده که یک سرنشین هم داشته باشد.

1606683296_1_0.gif

این وسیله جدید که Ventooz نام دارد استفاده‌های زیادی می‌تواند داشته باشد. به‌عنوان مثال؛ از آن می‌توان برای حمل افرادی که وظیفه بازرسی؛ بازبینی یا مرمت ساختمان‌ها و سازه‌هایی مانند سدها را به‌عهده دارند؛ استفاده کرد.

مطلب پیشنهادی

ویدیو: دِرون سبک‌وزنی که بدون باتری پرواز می‌کند
استفاده از نیروی وایرلس برای حرکت دِرون

از آن می‌توان به‌عنوان وسیله نجات برای کسانی که در مناطق خطرناک و در شرایط دشوار محاصره شده‌اند؛ استفاده کرد. البته این وسیله می‌تواند مانند وسایلی که در پارک‌های تفریح و سرگرمی به‌کار گرفته می‌شوند برای ترشح آدرنالین در افراد تشنه هیجان نیز کاربرد داشته باشد.

حالا ببینیم که چطور کار می‌کند. چهار چرخ آن مشابه پاهای یک اختاپوس عمل می‌کنند تا بتوانند به آن کمک کنند تا خیلی راحت به انواع سطوح بچسبد. دو عدد توربوفن هدایت کننده برای آن درنظر گرفته شده که برای وارد کردن نیروی بیشتر به سمت پایین استفاده شده است. یک پک بزرگ باتری یا سلول سوخت هیدروژنی؛ فن‌ها و موتورهای الکتریکی را به‌کار می‌اندازد. موتورهای الکتریکی چرخ‌ها را به‌حرکت درمی‌آورد و فعل‌وانفعالی که از این حرکت شکل می‌گیرد؛ می‌تواند به هدایت این وسیله در یک جهت مشخص کمک کند.

راننده‌ای که در قسمت کابین مانند این وسیله می‌نشیند؛ برای هدایت آن تنها باید یکی از دو اهرمی را که در دو طرف وی تعبیه شده؛ بکشد و به این ترتیب به فن‌ها برای حرکت به سمت جلو یا عقب فرمان بدهد. این وسیله اشکال مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ اما شکل نهایی به میزان نیروی تولید شده و در دسترس؛ سطحی که قرار است روی آن جهش داشته باشد؛ مسافتی که باید طی کند و زاویه حرکتی که باید داشته باشد؛ بستگی دارد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟