گجت پوشیدنی مجهز به AI برای ورزش بوکس در CES 2017 معرفی شد
گالری عکس: نخستین پوشیدنی هوش مصنوعی برای ورزش‌های رزمی
در نمایشگاه CES 2017 که در شهر لاس‌وگاس آمریکا برگزار می‌شود؛ خیلی از علاقه‌مندان دنیای ورزش و فناوری از شنیدن خبر همکاری مشترک دو شرکت PIQ و Everlast به‌وجد آمدند. آن‌ها قرار است دو مقوله را با هم ترکیب کنند: دیتا و بوکس. هر دو شرکت اعلام کردند که آماده عرضه محصولی هستند که نخستین پوشیدنی مجهز به AI برای ورزش‌های رزمی است.

1606683296_1_0.gif

قلب تپنده این سیستم PIQ Robot Blue است که در حقیت مدل ارزان‌تر همان سنسوری است که در سایر محصولات ساخته شده برای ورزش‌هایی مانند گلف؛ اسکی و تنیس به‌کار رفته است.

مطلب پیشنهادی

می‌توانید این کامپیوتر را در هر تلویزیون و یخچالی نصب کنید
معرفی بهترین روش ارتقای گجت‌های هوشمند از سوی اینتل در CES 2017

شرکت PIQ محصول جدیدش را تحت عنوان "نانو کامپیوتر" خطاب می‌کند و شامل مجموعه‌ای از چندین شتاب‌سنج؛ یک ژیروسکوپ و چند قطعه دیگر برای ردگیری حرکات کاربر است.

این شرکت برای پردازش اطلاعات خامی که در اختیار دارد از گایا (GAIA) استفاده می‌کند. گایا یک سیستم هوش مصنوعی است که می‌تواند برای شناسایی و مشخص کردن کیفیت انجام ورزش‌ها آموزش ببیند. آن‌ها برای این منظور Robot را به دستان مشت‌زنان برتر می‌بندند تا گایا ضمن یاد گرفتن انواع ضربه‌های مختلف؛ امکان تشخیص بین ضربه‌هایی که منجر به ناک اوت حریف می‌شود با ضربه‌های ناشیانه یک ورزشکار آماتور را داشته باشد.

این دو شرکت برای به‌نمایش گذاشتن نوآوری جدیدشان؛ از کمک یکی از بوکسورهای معروف حال حاضر این ورزش به‌نام "Francisco El Alcaran Esparza Jr" استفاده کردند. وی پس از بستن نواری که روی آن از سنسورهای مختلف پوشیده شده بود به‌مدت چند دقیقه شروع به انجام حرکات مختلف کرد تا نشان دهد که Robot چگونه می‌تواند سرعت ضربه‌ها را اندازه‌گیری کند؛ تعداد ضربه‌هایی که به‌طرف مقابل زده می‌شود را محاسبه کند و همواره امکان اندازه‌گیری شدت و قدرت ضربه را داشته باشد.

به‌محض این‌که وی شروع به مشت‌زنی کرد؛ نمایشگری که در کنار رینگ قرار داشت نوع ضربه و سرعت هر کدام از آن‌ها را نشان داد. با این‌که فیدبک گرفته شده خیلی سریع نبود اما به‌اندازه کافی به هدف نزدیک بود.

بندی که سنسورها داخل آن تعبیه شده‌اند کوچک است و به ورزش‌کار اجازه می‌دهد تا از آن به‌عنوان بند اصلی خود استفاده کند.

قیمت این محصول برای تنها یک یک بند و یک Robot؛ 99 دلار است و برای این‌که روی هر دو دست از آن استفاده کنید چاره‌ای جز خرید دو سری از آن ندارید.

در کنار آن یک اپلیکیشن هم طراحی شده که اطلاعات زیادی را در اختیار می‌گذارد. حتی می‌توان نتایج تمرینات و اطلاعات مربوط به آن‌ها را روی شبکه‌های مجازی به‌اشتراک گذاشت.

قرار است این محصول اوایل ماه مارس سال جاری میلادی به بازار عرضه شود.

برای مشاهده دیگر اخبار نمایشگاه CES 2017 می‌توانید اینجا کلیک کنید. 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟