یک خودران مجهز به انواع فناوری آینده
گالری عکس: خودروی فوق پیشرفته گلف‌بازی شرکت بنز
بهتر است این یک قلم را هم به لیست چیزهایی که دوست دارید بخرید اضافه کنید: مرسدس بنز یک ماشین گلف های‌تک ساخته که شباهت زیادی به خودروی اسپرت دارد.

سه سال پیش بود که این کمپانی از طرفداران خود خواست تا ایده‌هایشان در خصوص یک گلف کارت آینده را ارائه دهند. البته فعلا خیلی هیجان‌زده نشوید. چون این خودرو در حال حاضر هیچ‌گونه توانایی رانندگی در حالت خودران را ندارد. هرچند؛ محصول نهایی که با همکاری بنز و کمپانی سازنده ماشین‌های مخصوص زمین گلف یعنی Garia تولید شده؛ یک صفحه‌نمایش 10.1 اینچی دارد که سرعت لحظه‌ای خودرو و میزان توانی که مصرف می‌کند را به سرنشین نشان می‌دهد. هم‌چنین ویژگی‌های کنترلی آن روی این تبلت نمایش داده می‌شود.

مطلب پیشنهادی

مرسدس‌بنز اولین اتوبوس خودران جهان را معرفی کرد + گالری عکس

با ضربه زدن روی صفحه می‌توان مود رانندگی را تغییر داد (حالت اسپرت یا اقتصادی) و مواردی مانند چراغ‌های جلو؛ سیستم گرمایشی؛ AC و برف پاک‌کن‌ها را روشن و خاموش کرد. از دیگر قابلیت‌های این خودرو آن است که مکان آن را در زمین گلف به سرنشین نشان می‌دهد و می‌توان از طریق این صفحه به اپ‌های مختلفی مانند آب و هوا دسترسی داشت. در کنار این تبلت؛ اسپیکرهای بلوتوث های‌فای مجتمع و هم‌چنین یک یخچال تعبیه شده است.

مرسدس گفته در آینده یک سیستم یک‌پارچه اسمارت‌فون نیز به این خودرو اضافه می‌کند. این هفته مسابقات گلف اوپن بریتانیا انجام می‌شود و قرار است که این خودروی جدید در این رقابت معتبر به نمایش گذاشته شود. هم‌چنین در ماه‌های آینده؛ دانمارک؛ موناکو و آلمان میزبان این خودروی جدید خواهند بود.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: