16/10/1394 - 10:10
گالری عکس CES 2016: خودروی جدید اسپایدر i8 بی‌ام‌و با فناوری‌هایی که تا کنون ندیدید
شرکت BMW در نمایشگاه CES امسال یک مدل مفهومی از سری خودروهای هیبریدی اسپایدر i8 در معرض نمایش قرار داد. بی‌ام‌و می‌گوید این مدل نمایی از آینده تعامل کاربر با خودرو است و نشان می‌دهد رابط کاربری خودرهای آینده چگونه باید باشد.

خودرویی که ما می‌بینیم خیلی دور از واقع و مملو از فناوری‌های باورنکردنی و غیرمنتظره است که بیشتر به نظر می‌آید یک شوی تبلیغاتی باشد. مثلا صفحه‌نمایش لمسی این خودرو 21 اینچی و در طول داشبورد ماشین امتداد پیدا می‌کند. این پنل از فناوری AirTouch بهره می‌برد که قبلا درباره‌اش مطلب منتشر کردیم. فناوری عجیبی که اجازه می‌دهد کاربر با نگاه کردن با صفحه‌نمایش لمسی در تعامل باشد و خودرو را کنترل کند. 

یکی دیگر از ویژگی‌های این خودرو استفاده از مودهای رانندگی خودکار است. راننده خودرو می‌تواند در بزرگراه‌ها با استفاده از این مود خودرو را به یک خودران تبدیل کند. چیزی شبیه به سیستمی که خودروی مدل جدید تسلا ازش بهره می‌برد. به هر حال؛ بی‌ام‌و در اسپایدر i8 جدید خود بیشتر در پی نمایش نحوه تعامل کاربر با خودروهای آینده بود. این شرکت معتقد است کاربران باید بتوانند در حین رانندگی با خودرو نیز تعامل داشته و ان را کنترل کنند بدون اینکه از دست‌ها استفاده شود. 

در ادامه میتوانید تصاویری زیبا از این خودرو را ببینید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟