آخر هفته با شبکه
سایه های ساختگی، هنری خیابانی برای سرگرمی و لذت
زندگی روزمره کسل کننده است. رفتن به‌محل کار و دوباره برگشت به‌خانه. همه ما در مسیرهای رفت‌وآمد روزانه خود سعی می‌کنیم خود را به‌نوعی سرگرم کنیم و از مشکلات و افکارمان فاصله بگیریم. حالا فرض کنید در یک پیاده‌رو در حال قدم زدن هستید و ناگهان می‌بینید که اشیاء اطراف‌تان سایه‌های جالب و بامزه‌ای دارند که اتفاقا عجیب و غیرواقعی به‌نظر می‌رسند.

shabake-mag.jpg

اگر چرخی در "رِدوود سیتی" کالفرنیا بزنید مطئنا احساس عجیبی به‌شما دست می‌دهد. کافی است به‌دقت به‌سایه‌ها نگاه کنید. آیا متوجه رفتار عجیب آن‌ها می‌شوید؟ دسته گل‌هایی که از سایه چرخ‌های دوچرخه به‌وجود آمده یا صندوق پستی که تبدیل به غول سایه شده است. یا جالب‌تر از همه، میمون‌های سایه‌دار که از پارکومتر آویزان هستند. این‌جا چه خبر شده است؟

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: آسمانخراش یک میلیارد دلاری سانفراسیسکو
برج 61 طبقه سیلزفورس بلندترین در منطقه غرب شیکاگو

این‌ها در واقع نتیجه کار «دیمون بلانگر» است. وی یک هنرمند گرافیک است که در Bay Area در سانفرانسیسکو زندگی می‌کند. مأموریت وی نصب 20 سایه ساختگی و دروغین در مرکز منطقه ردوود سیتی بوده تا خلافیت و هنر را به‌این منطقه بیاورد. وقتی به‌‌عکس‌ها نگاه کنید مطئن می‌شوید که وی کارش را به‌خوبی انجام داده و مأموریت را با موفقیت به‌پایان رسانده است.

او می‌گوید: "این سایه‌ها به اشیاء روزمره، ساکن و کسل کننده روح زندگی و پویایی می‌دهد تا مردم در راه رفتن به‌محل کار یا برگشت به‌خانه کمی خوش‌گذرانی کنند و از لحظات خود لذت ببرند." این هنرمند کارهای‌اش را با استفاده از کشیدن استنسیل بر روی پیاده‌روها درست می‌کند و در آخر آن‌ها را به‌رنگ خاکستری تیره در می‌آورد. در زیر برخی از جالب‌ترین و بامزه‌ترین کارهای این هنرمند خیابانی جمع‌آوری شده است.

مطلب پیشنهادی

قدم بگذاریم به دنیای اسرارآمیز حیوانات

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: آیا در این عکس‌ها قادر به تشخیص حیوانات هستید؟
استتار، مجموعه‌ای زیبا از نشنال جئوگرافی

مطلب پیشنهادی

گالری عکس: زیبایی گل‌ها را زیر تابش ماورای بنفش ببینید

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟