ویندوز 10 ماژولار
برنامه بزرگ بعدی مایکروسافت طراحی ویندوز 10 ماژولار Andromeda است
ماژولار واژه‌ای است که این روزها همه شرکت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به دنبال دستیابی به آن هستند. سیستم‌عامل آندرومدا برنامه بعدی مایکروسافت برای ساخت یک سیستم‌عامل ویندوز 10 به شکلی کاملا ماژولار است.

چشم‌انداز مایکروسافت برای آینده ویندوز 10 این است که سیستم‌عاملی کاملا ماژولار را که امکان حذف مولفه‌های آن بسته به دستگاهی که آن‌را اجرا می‌کند امکان‌پذیر باشد. این سیستم‌عامل که Andromeda نام دارد،  قادر است بهترین تعامل و سازگاری میان قطعات و سیستم‌عامل را به وجود می‌آورد. به جای داشتن نگارش‌های مختلفی از ویندوز 10 که همه آن‌ها از پایه بر مبنای یک سورس کد طراحی شده، اما به اشکال مختلفی به کار گرفته می‌شوند همچون ویندوز 10 دسکتاپ، ویندوز 10 موبایل یا ویندوز 10 ویژه اینترنت اشیا، ایده در اختیار داشتن یک سیستم‌عامل واحد که شامل مولفه‌هایی است که به صورت کاملا ماژولار به کار گرفته می‌شوند از سوی مهندسان مایکروسافت پیشنهاد شده است. بسته به این‌که چه دستگاهی از سیستم‌عامل استفاده خواهد کرد، مولفه‌ها یا ویژگی‌ها می‌توانند حذف شده یا اضافه شوند. این مدل به سیستم‌عامل اجازه می‌دهد تا به‌طور کامل منطبق با سخت‌افزاری که از آن استفاده می‌کند به کار گرفته شود. چنین سیستم‌عاملی به شکلی کاملا سریع‌تر و دقیق‌تر با دستگاه‌های مختلف و نوظهوری همچون پوشیدنی‌ها یا حتا گونه‌های جدیدی از سخت‌افزارها که در آینده تولید خواهند شد یکپارچه می‌شود.

موبایل در خط مقدم قرار دارد

بنابرگزارش ویندوز سنترال، ما باید ابتدا در انتظار عرضه اندرومدا برای اسمارت‌فون‌ها، تبلت‌ها و گجت‌های پوشیدنی باشیم که انتظار می‌رود سال آینده میلادی به بازار عرضه شوند. به احتمال بسیار زیاد، اولین مشتری این سیستم‌عامل نوظهور surface Phoneها خواهند بود. هر چند بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که مایکروسافت سال آینده میلادی این سیستم‌عامل را همراه با فناوری جدیدی معرفی خواهد کرد.  اندرومدا به‌طور کامل با رابط کاربری ابتکاری این شرکت موسوم به CShell هماهنگ است. CShell یک ویندوز شل جدید است که به منظور گسترش‌پذیری و انعطاف‌پذیری رابط کاربری به منظور بهره‌برداری بهتر روی طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها طراحی شده است. لازم به توضیح است، گوگل نیز روی پروژه مشابهی تحت همین در حال کار است. پروژه‌ای که اخبار مربوط به آن در اواخر تابستان منتشر شد. گوگل از مدت‌ها پیش اعلام کرده است که درنظر دارد دو سیستم‌عامل اندروید و کروم را با یکدیگر ادغام کند. پروژه‌ای که به احتمال زیاد ادامه پروژه Fuchsia است. اکنون سوال اصلی این است که آیا ویندز 10 اندرومدا تجربه ما در زمینه به‌کارگیری لپ‌تاپ‌ها را بهبود خواهد بخشید؟


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 222 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال