پروژه‌های عظیم سیسکو برای وای‌فای پرسرعت
سیسکو تست وای‌فای فوق‌العاده سریع در قطارهای اسکاتلند را آغاز می‌کند
سیسکو طرح‌های جدید خود برای تقویت مضاعف اتصالات وای‌فای و سرعت‌های دانلود در تمام شبکه خط آهن بریتانیا را معرفی کرد.

سیسکو برای این منظور با چندین گروه دیگر، از جمله "اسکات‌ریل"، CGI، "نتورک ریل تلکامز" و "ویتوز" همکاری می‌کند تا پلتفرم جدیدی به‌نام "پروژه سویفت" را توسعه دهد. به‌گفته آن‌ها، این پلتفرم قادر به ارائه وای‌فای فوق‌العاده سریع در قطارهای این کشور است.

اسکات‌ریل به‌زودی تست‌های پایلوت پروژه سویفت را آغاز می‌کند که می‌تواند سرعت دانلود معادل 300 مگابیت بر ثانیه را در تمام مسیرهای اسکاتلند شامل مابین گلاسکو و ادینبورگ امکان‌پذیر سازد.  اجرای این پایلوت آخر سال جاری میلادی آغاز می‌شود و تا مارس 2018 ادامه دارد.

مطلب پیشنهادی

فایل‌های بزرگ را با وی‌ترنسفر به‌صورت رایگان و آنلاین ارسال کنید + دانلود

سیسکو اعلام کرده که در شرای فعلی هیچ برنامه‌ای برای ارائه این اتصالات در دیگر نقاط بریتانیا ندارد، اما مؤسسه "راه‌کارهای وایرلس جهانی" می‌گوید از هر سه فعالیت اینترنت موبایل در قطارها یکی از آن‌ها به‌سرانجام نمی‌رسد. دلیل این امر، تعدد "مکان‌های سیاه" 3G و 4G در خطوط راه‌آهن بریتانیا است. از طرف دیگر، تعداد زیادی از تونل‌ها باعث ایجاد وقفه در شبکه می‌شوند. 

این اتصالات پیش از این در یک مسیر آازمایشی در میدلندز بریتانیا توسط زیرگروه CREATE شرکت سیسکو مورد بررسی قرار گرفته‌اند. هم‌چنین، از تمام دکل‌های نصب شده قدیمی و جدید در مسیر ادینبورگ-گلاسکو استفاده می‌شود تا پوشش‌دهی در تمام طول مسیر حتی در تونل‌ها هم ثابت و پایدار باشد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز