توجه خاص شرکت‌های سازنده روتر به امنیت اطلاعات کاربران
روترهای اینویزباکس همه کارهای شما در محیط آنلاین را رمزنگاری می‌کنند
با گسترش اینترنت و در دسترس بودن اطلاعات شخصی کاربران بر روی شبکه، شرکت‌های سازنده روتر به‌فکر ساخت دستگاه‌هایی افتاده‌اند که ویژگی اصلی آن‌ها ایمن‌سازی این اطلاعات است. استارت‌آپ اینویزباکس به‌تازگی دو روتر جدید را معرفی کرده که تمام فعالیت کاربران در محیط آنلاین را رمزنگاری می‌کنند.

1606683296_1_0.gif

امسال، هر دو روتر نورتون و ایسوس روترهای جدیدی ارائه کرده‌اند که ویژگی اصلی آن‌ها حفظ حریم شخصی است. اما، در کنار این نام‌های بزرگ، استارت‌آپ‌های متعددی وجود دارند که روی محصولات مشابه کار می‌کنند. یکی از این استارت‌آپ‌ها "اینویزباکس" (Invizbox) است که دو دستگاه جدید را رونمایی کرده است.

مطلب پیشنهادی

چگونه با اسمارت‌فون گذرواژه‌های شبکه وای‌فای را پیدا کنیم؟
روش‌های ساده برای دسترسی به گذرواژه وای‌فای در آندروید و iOS

استارت‌آپ ایرلندی اینویزباکس که اواخر ماه جاری میلادی در Wired Security سخن‌رانی خواهد کرد، ادعا می‌کند که روترهای جدیدش تمام ترافیک اینترنت را امن می‌سازند. این دو محصول جدید به‌نام‌های "اینویزباکس 2" و "اینویزباکس 2 پرو" با استفاده از کابل شبکه به‌یک روتر دیگر وصل می‌شوند. از این‌جا به‌بعد، دستگاه‌های وایرلس از طریق وای‌فای به‌جعبه متصل می‌شوند.

هر دو روتر از نظر طراحی خیلی زیبا به‌نظر می‌رسند و "اینویزباکس 2" به یک پردازنده چهار هسته‌ای ARM، وای‌فای دو باند، 256 گیگابایت رم و قابلیت مدیریت اینترنت گیگابیت مجهز است. مدل پیشرفته‌تر هم پردازنده سریع‌تری دارد و هم رم آن بیشتر است. این استارت‌آپ برای هر دو روتر جدید خود در کمپین‌های سرمایه‌گذاری جمعی حضور فعال دارد.

به‌گفته شرکت سازنده، این روترها مانع نصب VPN روی هر دستگاه متصل به‌شبکه می‌شوند. به‌جای آن، هر دو روتر تمام ترافیک روی شبکه را از طریق اتصال VPN عبور می‌دهند. علاوه بر این، برای کسانی که به‌دنبال استفاده از یک لایه اضافی برای حریم شخصی هستند مود TOR هم درنظر گرفته شده است.

هر دو دستگاه توسط اپ‌های آندروید و iOS پشتیبانی می‌شوند و قابلیت کنترل‌های والدین و توانایی مشاهده افراد آنلاین روی شبکه نیز در آن‌ها درنظر گرفته شده است. یکی از خصوصیات مهم روترهای اینویزباکس، تحلیل ترافیک خروجی برای تعیین و شناسایی دستگاه‌های اینترنت اشیایی است که موجب اختلال بر روی شبکه می‌شوند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟