سری جدید پردازنده‌های دسکتاپ X
اینتل پردازنده Core i9 را با ۱۸ هسته پردازشی معرفی کرد
همان‌طور که از قبل شایعه شده بود؛ اینتل در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷ از نسل جدیدی از پردازنده‌های سری X خود رونمایی و برای اولین بار پردازنده Core i9 با ۱۸ هسته پردازشی را معرفی کرد.

shabake-mag.jpg

پردازنده‌های جدید دسکتاپ اینتل با نام خانوادگی Core X معرفی شدند. در این خانواده دو عضو قبلی پردازنده‌های دسکتاپ اینتل، یعنی Core i5 و Core i7 حضور دارند که البته قدرتمندتر شده‌اند ولی خبر مهم پیرامون عضو جدید این خانواده یعنی Core i9 است که یک پردازنده بسیار قدرتمند است. 

اینتل می‌گوید پردازنده‌های سری Core X برای کامپیوترهای گیمینگ و افرادی که در ساخت محتوای مالتی‌مدیا مشارکت دارند، ساخته شده است. این پردازنده‌ها اجازه می‌دهند آخرین نسخه‌های بازی‌های ویدیویی جدید با بهترین رزولیشن و کیفیت استریم و پخش شوند و کاربران بتوانند از این بازی‌ها لذت ببرند. همچنین، سازندگان محتواهای مالتی‌مدیا می‌توانند به طور همزمان چهار ابزار بسیار سنگین ساخت مالتی‌مدیا را روی کامپیوتر خود اجرا و به راحتی و با سرعت بالا کار کنند. 

پردازنده‌های Core X جدید اینتل در چندین مدل معرفی شدند که پایین‌ترین آن‌ها یک پردازنده Core i5-7640X با چهار هسته پردازشی و چهار نخ پردازشی با قیمت ۲۴۲ دلار است. مدل‌هایی از پردازنده Core i7 نیز در محدوده قیمتی ۳۳۹ دلار تا ۵۹۹ دلار یافت می‌شود که به ترتیب شامل چهار هسته پردازشی/هشت نخ پردازشی و ده هسته پردازشی/بیست نخ پردازشی هستند. 

اما اینتل در پردازنده Core i9 چهار مدل معرفی کرد. اولین مدل ۱۲ هسته پردازشی/۲۴ نخ پردازشی با قیمت ۹۹۹ دلار است و بعدی ۱۶ هسته پردازشی/۳۲ نخ پردازشی با قیمت ۱۶۹۹ دلار عرضه می‌شود. قدرتمندترین پردازنده این سری Core i9 Extreme نام دارد که از ۱۸ هسته پردازشی و ۳۶ نخ پردازشی سود می‌برد و با قیمت ۱۹۹۹ دلار وارد بازار خواهد شد. 

تمامی پردازنده‌های جدید سری Core X اینتل براساس معماری چیپ‌ست مادربورد X299 اینتل طراحی شده‌اند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟