مشکل جدید رانندگان اسنپ
13/12/1395 - 00:32
به دستور مراجع قضایی اپلیکیشن Waze از روی کافه‌بازار حذف شد
ساعاتی پیش کافه‌بازار لینک‌های دسترسی به اپلیکیشن Waze را از روی سرورهای خود برداشت. کافه‌بازار می‌گوید به دستور مقامات قضایی این کار را کرده است.

1606683296_1_0.gif

اپلیکیشن Waze یکی از معروف‌ترین نرم‌افزارها برای مکان‌یابی لحظه‌ای و مشاهده ترافیک است. غالب رانندگان اینترنتی مانند رانندگان شرکت اسنپ از این اپلیکیشن برای مسیریابی لحظه‌ای استفاده می‌کردند اما اکنون این اپلیکیشن از روی کافه‌بازار برداشته شده است. 

شنیده‌ها حاکی است که دسترسی و اجرای آن از سوی چندین ISP نیز با اختلال همراه شده است. همچنین، با استفاده از اینترنت ایرانسل نیز نمی‌توان این اپلیکیشن را اجرا کرد. 

هنوز مراجع رسمی درباره چرایی و علت حذف این اپلیکیشن از روی اپ‌استورهای داخلی و جلوگیری از دسترسی و اجرای آن در ایران صحبت نکردند اما برخی گمانه‌زنی‌ها علت آن را تاریخچه شروع فعالیت شرکت Waze می‌دانند. 

ظاهرا Waze از سال ۲۰۰۹ و در سرزمین‌های اشغالی قدس شروع به توسعه کرده است. البته، این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۳ توسط گوگل خریداری می‌شود و اکنون متعلق به گوگل است.

به هر حال، با مشکلاتی که برای اجرای این اپلیکیشن در ایران به وجود آمده است، بسیاری از رانندگان سرویس‌هایی مانند اسنپ به مشکل برخورده و در خدمات‌شان اخلال ایجاد شده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟